» »

Як розрахувати прирістЧерез поняття "приріст" аналізують зміни, що відбуваються в економіці та інших сферах життя. Якщо в газетах пишуть, що ціни на молоко зросли на 12% порівняно з минулим роком, - всім зрозуміло, що це означає. Але не всі знають, як розраховується вказане значення. А адже метод розрахунку можна застосовувати і для аналізу особистих фінансів.

Як розрахувати приріст

Задайте часовий проміжок. Показник приросту дозволяє оцінити зміни, що відбулися в часі. Тому необхідна точка відліку в минулому і тимчасова точка, зафіксована в сьогоденні. Припустимо, нам треба порівняти приріст заробітної плати до липня 2005 року, починаючи з липня 2004 року, тобто за рік.

Визначте показники на початок і кінець. Нехай у липні 2004 року зарплата, одержувана на руки, дорівнювала 15 тис. рублів. А в липні 2005 року зарплата мала значення 18 тис. рублів.

Відніміть з кінцевого показника початковий. Віднімаємо від 18 тис. 15 тис. рублів, отримуємо 3 тис. рублів.

Розділіть отримане значення на початковий показник. Ділимо 3 тис. на 15 тис. рублів, отримуємо 0,2.

Помножте підсумкове значення на 100%. Множимо 0,2 на 100, отримуємо 20%. Таким чином, за рік приріст заробітної плати склав 20%. Ще кажуть, що "заробітна плата зросла на 20%".

Автор: Максим Привалов
Рекомендуємо почитати:
Коментарі: