» »

Як оголосити про банкрутствоЗ 1 березня 1993 вступив в силу Закон РФ про неспроможність підприємства, тобто банкрутство. Про неспроможність підприємства може бути оголошено арбітражним судом після добровільної заяви про цей факт боржника і добровільної ліквідації підприємства. Законом передбачено визначати неспроможність підприємства при неможливості виконати вимоги кредиторів протягом трьох місяців і перевищення боргів над активами підприємства.

Як оголосити про банкрутство

У арбітражного суду для визнання вашого підприємства банкрутом необхідно подавати керівнику підприємства, коли неплатоспроможність викликана не тимчасовими труднощами при управлінні підприємством та фінансово-економічної неплатоспроможністю підприємства, а наявністю боргів перевищують финансовою вартість активів підприємства.

Також коли підприємство не в змозі оплатити жоден зі своїх боргів, у тому числі здійснити оплату за теплову та електричну енергію та розрахуватися по заборгованості заробітної плати зі своїми працівниками.

Арбітражний суд посилає аудиторську перевірку на підприємство. Вимагає бухгалтерський баланс, статут, список всіх кредиторів з розшифровкою кредиторської та дебіторської заборгованості.

Якщо в ході перевірки та розслідування з'ясовується що підприємство в змозі платити за своїми боргами і рахунках і фінансові труднощі носять тимчасовий характер, то підприємство не можуть оголосити банкрутом.

При з'ясуванні в ході перевірки та розслідування що активи підприємства менше ніж заборгованість по боргах і кредитах - підприємство оголошують банкрутом. Все майно і активи підприємства описуються і продаються.

Виручені кошти від продажу майна та активів підприємства йде на виплату заробітної плати робітникам, розрахунками по боргах і кредитах, а також на оплату роботи арбітражного суду і проведеної аудиторської та фінансової перевірки платоспроможності підприємства.

Автор: Максим Привалов
Рекомендуємо почитати:
Коментарі: