» »

Як відправити комерційну пропозиціюУ процесі роботи деякі керівники компаній використовують так звані «комерційні пропозиції». Відповідно до економічного словником, такі документи є зверненням до потенційного клієнта з пропозицією придбати ту чи іншу продукцію. Як правило, комерційна пропозиція має бути складено в письмовій формі. Спосіб донесення до клієнта інформації може бути різним.

Як відправити комерційну пропозицію

Перш ніж відправити документ-пропозиція, напишіть його. Пам'ятайте, що від грамотного і правильного складання залежить не тільки успіх угоди, а й престиж вашої організації.

Зверніть увагу на початок комерційної пропозиції. Текст, який опонент побачить у першу чергу, відіграє вирішальну роль в подальшому. Перша пропозиція має неодмінно зацікавити клієнта, не слід починати документ з «побитих фраз», з хвалебною оди на честь себе і т.д.

Щоб зацікавити клієнта, включіть в текст документа такі фрази, як «При розмові з вами, ми помітили ...», «Нам сподобалася ваша ідея ...» і т.д. При описі товару уникайте технічних і не зовсім зрозумілих термінів, які можуть бути незнайомі клієнту.

Обов'язково аргументуйте на користь придбання вашої продукції. Також опишіть детальну схему співпраці. Чи не вказуйте базисну ціну, краще уточніть, з чого вона складається.

На закінчення комерційної пропозиції уникайте таких фраз, як «Ми допоможемо вирішити ваші проблеми ...», «Ми будемо дуже засмучені, якщо наша пропозиція залишиться без уваги ...» та інших. Дайте потенційному клієнту можливість зв'язатися з вами і уточнити-яку інформацію, для цього напишіть «Якщо у вас з'явилися які-небудь питання і пропозиції, ми готові відповісти і вислухати їх ...».

Комерційна пропозиція складено, тепер відправте його. Якщо у вас є можливість, надайте клієнту його особисто, так ви покажете свою повагу на адресу нього. Якщо ж можливості немає - надішліть документ по електронній пошті.

Не пишіть в темі електронного листа «Комерційна пропозиція», так як у опонента не виникне бажання його прочитати (він може подумати, що це черговий спам).

Надішліть комерційну пропозицію в тілі листа, так як відкривати файл клієнт не стане через страх «зловити» вірус. Оформіть текст різними способами виділення: курсивом, дужками, абзацами і т.д. Також можете виділити важливу інформацію іншим кольором, тим самим роблячи акцент.

Щоб клієнт «напевно» прочитав документ, зателефонуйте йому перед відправкою.

Автор: Максим Привалов
Рекомендуємо почитати:
Коментарі: