» »

Як правильно спілкуватися з клієнтамиВід того, наскільки правильно ви побудуєте спілкування зі своїми діючими та потенційними клієнтами, багато в чому залежить ваш особистий успіх і дохід компанії, в якій ви працюєте, в цілому.

Як правильно спілкуватися з клієнтами

Дотримуйтесь правил ділового етикету при спілкуванні з клієнтами. Намагайтеся, щоб ваша мова була правильною і виключала слова-паразити. Будуйте фрази лаконічно і ясно. Ні в якому разі не будьте фамільярні з клієнтом. Крім того, категорично забороняється обмежувати будь-які права ваших ділових партнерів. Проявляйте повагу до своїх клієнтів, не нехтуйте їх думкою. Намагайтеся відповідати на їх письмові запити в максимально короткі терміни. Якщо питання вимагає довгого рішення або обговорення з керівництвом, попередьте клієнта, що взяли до відома його лист, і вкажіть приблизну дату, коли зможете його зорієнтувати. Незайвим буде при цьому коротко окреслити ситуацію, що склалася. тоді клієнт буде розуміти, з чим пов'язаний такий довгий відповідь.

Навіть якщо у вас дуже багато роботи і величезний список клієнтів, не слід оголошувати кожному їх них, скільки перед ним у черзі інших покупців. Зробіть все від вас залежне, щоб клієнт відчував ваше особливе розташування і відчував свою обраність. Звичайно, при цьому варто дотримуватися почуття власної гідності, інакше людина не буде бачити у вас особистість. Будьте спокійні і ввічливі, але не варто розмовляти з людиною улесливо.

Здійснюючи продаж товару або послуги, спочатку з'ясуйте потреби клієнта, а вже потім переходите до презентації. Деякі менеджери допускають велику помилку. Вони не розбираються, навіщо прийшов до них осіб, що спонукало компанію звернеться в їх організацію, і відразу починають щось пропонувати. Такий продаж може не відбутися саме тому, що в даному випадку продавець не виявив потреб покупця. Дізнайтеся, яка ситуація у вашого клієнта, чого він очікує, а вже потім починайте презентувати товар або послугу.

Відповідаючи на заперечення клієнта, дотримуйтесь певні правила. Не варто сперечатися з покупцем. Вислухайте його сумнів або претензію до кінця. Не перебивайте клієнта, дайте йому висловитися. Потім продемонструйте, що ви поділяєте його тривоги, що його питання цілком обгрунтований. Якщо це зробити неможливо, то хоча б просто покажіть, що ви зрозуміли клієнта. Можете задати уточнюючі питання, щоб прояснити ситуацію. Потім дайте відповідь на заперечення чітко, ясно і аргументовано. Перевірте, чи зрозумів вас клієнт і уточніть, розсіяли ви його сумніви.

В основі правильного поводження з клієнтами лежить те, як ви їх сприймаєте. Якщо ви ставитеся до своїх клієнтів виключно як до дійним коровам, продуктивне спілкування у вас навряд чи вийде. А коли ви розмовляєте з покупцем з повагою, увагою і щирим інтересом, демонструєте своє розташування і прагнення допомогти, він це відчуває.

Автор: Максим Привалов
Рекомендуємо почитати:
Коментарі: