» »

Як залучити старих клієнтівСтарим клієнтам продати товар набагато легше, ніж новим. Але якщо компанія втратила репутацію через помилки в роботі, старі клієнти категорично не хочуть мати з нею справу. Відновити відносини з такими клієнтами може новачок компанії, якщо він буде дотримуватися певного підходу. Саме новачок впорається із завданням швидше, оскільки колишнім співробітникам компанії клієнт вже не довіряє.

Як залучити старих клієнтів

Відвідайте клієнта, який перестав працювати з компанією. Не намагайтеся щось продати, якщо клієнт не хоче підтримувати розпочате перш співпрацю. Ваше завдання - розговорити клієнта. Якщо людина незадоволена, йому треба висловитися. Ви не повинні ні виправдовуватися, ні захищатися. Так і скажіть, що ви - новий співробітник у компанії і хотіли б дізнатися думку клієнта про можливість подальшої роботи. Задавайте питання, щоб заохочувати співрозмовника до розмови. Уважно слухайте і запам'ятовуйте. Потім попрощайтеся і скажіть, що зайдете, коли розберетеся в даній ситуації.

Як тільки вийдете від клієнта, запишіть ключові фрази розмови. Навколо цих фраз необхідно буде будувати подальшу з ним бесіду.

Поверніться в компанію і досконально розберіться в що сталася колись ситуації, яка не влаштовує клієнта. Перевірте факти, які повідомив вам клієнт.

Поговоріть з начальником. Запитайте, чи зможе компанія надалі обслуговувати клієнта на належному рівні. Перш ніж іти до клієнта, ви повинні бути впевнені, що колишні помилки не повторяться.

Проведіть повторні переговори з клієнтом. Повідомте йому, що розібралися в ситуації і поговорили з начальником. Скажіть, що компанія визнає помилки і хотіла б виправити їх. Якщо клієнт буде проти співпраці, аргументуйте можливість продовження відносин тим, що раніше в компанії не було вас, тому все було так погано. А тепер з'явилися ви, тому все буде на високому рівні. Попросіть клієнта зробити пробний замовлення, щоб випробувати вашу особисту роботу. Якщо він знову буде не задоволений якістю обслуговування, то просто відмовиться від роботи. Він нічого не втрачає і нічим не ризикує.

Автор: Максим Привалов
Рекомендуємо почитати:
Коментарі: