» »

Як скласти відмовний листТакий офіційний юридичний документ, як відмовний лист, не може бути написаний без спеціальних знань в галузі юриспруденції та стандартизації. Написати відмовний лист досить складно при незнанні елементарних правил ділової етики та діловодства. При необхідності написати його варто звернути увагу на причини відмови і їх виклад. Так, причини відмови повинні відповідати дійсності і реальному положенню речей. Особлива увага приділяється аргументації в листі. Вона, як правило, повинна бути висхідній - аргументи повинні подаватись від менш сильного до сильнішого.

Як скласти відмовний лист
Вам знадобиться
  • Бланк листа, перелік аргументів, грамотна побудова листи, володіння веденням діловодства.

Вибір стратегії написання відмовного листа - це перше. Саме від цього багато в чому буде залежати весь стиль письма. Він не повинен представляти крайні варіанти - пробачливий або агресивний. Обидва ці варіанти програшні. Вони створюють небажання продовження спілкування через некомпетентність його відправника.

Як скласти відмовний лист
Починати лист потрібно не з вибачень і не з перерахування причин відмови. Один з варіантів початку - це перерахування причин або нормативних документів, за якими ви даєте відмову.

Приведення аргументів продумати потрібно особливою ретельністю. Від цього залежить не тільки склад інформаційної частини. Всі аргументи повинні бути реальними. Краще два рази повторити одне і те ж різними словами. Не варто використовувати оціночну лексику. Це буде виглядати упереджено

Варто навести цитати і витяги з офіційних документів. Це додасть статус обгрунтованості та стриманості відмовний лист.

Всі наведені факти повинні бути підтверджені. При необхідності сказати щось неприємне варто вдатися до вуалювання або деякої підміні понять. Будь бланк коштує завірити підписом директора підприємства та відділу.

Автор: Максим Привалов
Рекомендуємо почитати:
Коментарі: