» »

Як скласти лист партнеруДілове листування є невід'ємною частиною робочого процесу. Складати повідомлення потрібно так, щоб у разі оприлюднення не довелося червоніти за вольний стиль і помилки. Лист партнерам по бізнесу повинно містити вітання, бути написаним по суті і закінчуватися докладної підписом.

Як скласти лист партнеру

Якщо не знаєте, коли одержувач прочитає лист, напишіть у вітанні «Здрастуйте» або «Доброго часу доби».

Вибирайте стандартний шрифт і чорний колір букв. Різнобарвні слова не зручні для читання, відволікають увагу і не дають вникнути в суть тексту. Якщо хочете виділити якусь фразу, напишіть: «Звертаю Вашу увагу, що ...»

Звертайтеся до людини по імені, а до вищестоящого за посадою - по імені та по батькові. Перед зверненням напишіть «Шановний ...» Ділова листування може потрапити на стіл до директора, тому краще уникати зменшувально-пестливих і просторічних виразів.

Звертаючись до партнера, пишіть слова «Ви», «Вам», «Ваш» з великої літери. Якщо лист адресовано декільком людям - вживайте строчную.

Наступний текст повинен бути написаний грамотно, простими реченнями, без вживання слів, які можуть бути не відомі партнеру. Якщо в тексті присутні технічні терміни або іноземні вирази, обов'язково давайте їх розшифровку.

Починайте лист з викладу суті проблеми, а потім задавайте питання, що цікавлять.

Постарайтеся укластися в 1/3 аркуша А4 12-м шрифтом. Об'ємні повідомлення сприймаються важко, їх не дочитують до кінця або пропускають цілі пропозиції. Якщо потрібно повідомити про що, розбийте інформацію на кілька листів або прикладіть файл з докладним описом. Якщо відомості важливі для одержувача, він обов'язково відкриє вкладення.

Наприкінці ділового листа напишіть «З повагою, ім'я та прізвище». Якщо листування йде по електронній пошті, складіть підпис, яка буде супроводжувати всі повідомлення. Вкажіть наступну інформацію: - прізвище, ім'я, при необхідності - по батькові; - посада; - назва організації; - адреса; - телефон - робочий та мобільний; - додаткові відомості - слоган, побажання і т.д., якщо це передбачено корпоративним стилем.

Автор: Максим Привалов
Рекомендуємо почитати:
Коментарі: