» »

Які рішення прийняті на ПМЕФПетербурзький міжнародний економічний форум (ПМЕФ) проводиться з 1997 року, а з 2005 року в його роботі бере участь Президент Російської Федерації. Це, безумовно, свідчить про високий рівень даного майданчика, основне призначення якої - залучення інвестицій у розвиток російської економіки і соціальну сферу. Минулий 21-22 червня 2012 черговий ПМЕФ став рекордним за кількістю учасників і сумам укладених на ньому угод.

Які рішення прийняті на ПМЕФ
Основні рішення, які були прийняті на ПМЕФ, стосуються нафтогазової галузі. Тут лідером виступила «Роснефть», топ-менеджерами якої було підписано цілу низку угод з партнерами, які по праву вважалися головними гостями форуму. Компанії вдалося досягти остаточної домовленості з італійською фірмою Eni про спільні вишукуваннях з видобутку нетрадиційної нафти, а з норвезькою Statoil - про спільну участь у проведених тендерах з розробки шельфу Баренцева моря. «Роснефти» також вдалося домовитися з банком ВТБ про отримання п'ятирічного кредиту на суму 100 мільярдів рублів.

Компанією «Роснефть» було підписано угоду з Московською областю, на території якої вона планує побудувати нафтопереробний завод потужністю 12 мільйонів тонн на рік. Віце-президент компанії Ігор Сечин з журналістами і міноритаріями обговорив питання її можливої ​​приватизації.

Цього року майданчик ПМЕФ стала ідеальною для підписання багатьох угод. Компанія СИБУР підписала договір з Linde AG про проектування піролізінгового виробництва, яке стане найбільшим в нашій країні. Євразійським банком розвитку було підписано кредитну угоду з будівництва санкт-петербурзького «Західного швидкісного діаметра», а також кілька угод про співпрацю з російськими компаніями і Торгово-Промисловою Палатою РФ. Всього фінансові організації підписали на форумі більше 20 угод з фінансування різних проектів.

Упорядники ПМЕФ відзвітували в тому, що цього року загальна сума підписаних угод склала більше 10 мільярдів доларів, що майже на 10% перевищує підсумки минулорічного форуму. Успішним цей рік став для міста на Неві - рішення, прийняті на форумі, дозволили залучити до його економіку близько 3 мільярдів доларів.

Але незважаючи на побажання Президента, іноземним інвесторам вкладати кошти не лише в сферу мінеральних ресурсів і видобутку сировини, але і в інші виробничі галузі, ці слова поки не були почуті. Залишається сподіватися, що наступні подібні зустрічі допоможуть залучити інвестиційні вклади для розвитку інфраструктури, транспорту, логістики, охорони здоров'я Росії.

Автор: Максим Привалов
Рекомендуємо почитати:
Коментарі: