» »

Як вести облік в торгівліКожна організація, яка займається продажем товарів, повинна здійснювати бухгалтерський і податковий облік. Це необхідно не тільки для звіту перед інспекціями, але і для фінансового результату господарської діяльності.

Як вести облік в торгівлі

У першу чергу виберіть спосіб обліку реалізованої продукції: за продажними цінами або за купівельними. Але пам'ятайте, що в податковому обліку товари відображаються тільки за допомогою другого способу. Обраний метод закріпіть в обліковій політиці організації.

Бухгалтерський і податковий облік залежить від обраної системи оподаткування. Ви можете застосовувати ЕНВД (єдиний податок на поставлений дохід), ССО (спрощена система оподаткування), ОСН (загальна система оподаткування).

Якщо ви працюєте на системі ЕНВД, кожен квартал подавайте декларацію за формою КНД 1152016 до податкової інспекції, звіт по ФСС і ПФР. У кінці звітного року проводите звірку з пенсійним фондом з оплати і нарахування платежів. При цій системі оподаткування в обов'язковому порядку ведіть облік з податків і зборів, дотримуйтесь касову дисципліну та надавайте статистичні дані у відповідні органи.

Якщо ви вирішили застосовувати систему ССО, виберіть один із способів обчислення податкової бази: доходи або доходи, зменшені на величину витрат. Крім цього податку щоквартально виплачуйте страхові внески до ФСС та ПФР. Кожен квартал надавайте декларацію за формою КНД 1152017 в податкову інспекцію.

При загальній системі оподаткування ведіть облік всіх операцій, реєструйте їх в програмі 1С. Здавайте декларацію з податку на прибуток, з ПДВ, по майну. Звітуйте в ФСС, ПФР.

Обов'язково ведіть книгу витрат і доходів. Якщо застосовуєте ПДВ, щомісяця складайте книгу продажів і покупок. В кінці періоду пронумеровуються та зшивайте журнали.

Облік товару здійснюйте на рахунку 90. При реалізації списуйте його з рахунку 41. Щоб врахувати торгову націнку використовуйте рахунок 42. Всі операції оформляйте документально, тобто за допомогою рахунок-фактур, товарних накладних та інших підтвердних документів.

Автор: Максим Привалов
Рекомендуємо почитати:
Коментарі: