» »

Як доставити вантаж з КитаюЯк доставити вантаж. Імпорт товарів з Китаю з кожним роком збільшується. Збільшення потоку вантажів у даному напрямку веде до посилення контролю з боку держави. Щоб доставити вантаж з Китаю без проблем, необхідно враховувати всі умови майбутньої процедури ще до укладення контракту.

Як доставити вантаж з Китаю
Вам знадобиться
  • - контракт з постачальником
  • - договір з транспортною компанією
  • - звернення до митного брокера

Укладіть торговий контракт з постачальником. Вкажіть у ньому всі основні умови угоди, суму оплати, умови і терміни доставки. Прикладіть до контракту специфікацію з повним найменуванням товарів, його кількістю і ціною кожної позиції. Оформіть у банку паспорт угоди і здійсните оплату вантажу. Укладіть договір з транспортною організацією, яка здійснить доставку вантажу до вашого складу. Заздалегідь обговоріть терміни доставки і забронюйте контейнер або вагон. Представник транспортної компанії зв'яжеться з вашим китайським контрагентом - обов'язково проконтролюйте даний крок. Після того, як ваш вантаж буде готовий і відправлений, починайте підготовку документів для митниці.

Пакет документів, який ви повинні надати в митницю, включає наступні позиції:
- Контракт та специфікація.
- Платіжні доручення за фактом оплати вантажу і транспортних послуг (саме на підставі суми цифр у цих документах буде визначатися митна вартість товару).
- Інвойс від постачальника, копія пакувального листа.
- Паспорт угоди.
- Технічний опис всіх позицій вантажу (для визначення кодів ТН ЗЕД)
- Сертифікат походження товару (надається китайською стороною і носить назву GSP Form A)
- Китайська експортна декларація.
- Коносамент або транспортна накладна на вантаж.
- Свідоцтво про реєстрацію товарного знака (якщо вантаж має такої).
Всі документи повинні бути перекладені на російську мову і завірені дипломованим перекладачем, або в Торгово-промисловій палаті вашого міста.

Надайте готовий пакет документів митному брокеру, з яким ваша компанія попередньо уклала договір на обслуговування. Брокер внесе свої корективи і дасть вам час на виправлення помилок. Після вивчення документів брокер визначить розмір мита та інших зборів. Після оплати мита брокер заповнює вантажну митну декларацію і подає її в митницю. По прибуттю вантаж розміщується на складі тимчасового зберігання в зоні митного контролю. Інспектор може призначити огляд товару, якщо це буде потрібно. Для цього ви повинні будете розпакувати його і надати зразки товару. Після всіх необхідних процедур митниця приймає рішення про випуск вантажу, і ви зможете забрати його.

Автор: Максим Привалов
Рекомендуємо почитати:
Коментарі: