» »

Як закрити ВАТЛіквідація підприємства увазі припинення діяльності без передачі справ правонаступнику і виключення підприємства з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, а також подальше зняття з податкового обліку.

Як закрити ВАТ

Зберіть рада засновників для складання протоколу і рішення про ліквідацію. На підставі прийнятого рішення складіть повідомлення про ліквідацію організації, протягом трьох днів нотаріально завірте і направте його до податкової інспекції за місцем реєстрації фірми, де внесуть відповідний запис про початок ліквідації в єдиний реєстр юридичних осіб. Радою засновників визначте ліквідатора чи склад ліквідаційної комісії та узгодьте рішення з податковим органом. З початком процесу ліквідації всі справи фірми передаються у відання членами ліквідаційної комісії.

Після закінчення двох місяців, покладених для виставлення кредиторами своїх претензій, підготуйте попередній ліквідаційний баланс - врахуйте всі заявки кредиторів, проведіть інвентаризацію, простежте, щоб дебітори оплатили виставлені ним рахунки, розпродавши майно підприємства, у висновку складання балансу вкажіть терміни погашення заборгованостей підприємства перед кредиторами. Зробіть повідомлення про складанні попереднього ліквідаційного балансу, завірте його нотаріально і разом з балансом здайте в податковий орган.

Зламай договору з держструктурами та іншими організаціями, зніміться з реєстраційного обліку в фондах. Проведіть розрахунок з кредиторами і закрийте розрахунковий рахунок підприємства, знищіть друк. Підготуйте всі відносяться до діяльності фірми документи до передачі в Державний архів і здайте їх на зберігання.

Сплатіть держмито за процедуру закриття. Підготуйте повний пакет установчих документів, оформіть і завірте у нотаріуса заяву про закриття. Пакет документів на фірму пред'являйте нотаріусу для запевнення у міру виконання всіх необхідних дій.

Прикладіть до установчих документів оригінали бухгалтерської звітності, в тому числі первинну документацію і пояснення до заборгованостей. Зберіть акти звірки з податковими органами та позабюджетними організаціями, які підтвердять відсутність заборгованостей.

Для внесення запису про закриття підприємства в єдиний реєстр юридичних осіб здайте зібрані документи до податкової. Запис внесуть і оформлять протягом п'яти робочих днів з дня подання повного пакету документів.

Автор: Максим Привалов
Рекомендуємо почитати:
Коментарі: