» »

Як закуповувати товар у КитаїТоварообіг Росії з Китаєм з кожним роком лише збільшується. Стабільне зростання виробництва в цій країні дозволяє припустити, що закуповувати товар у Китаї буде вигідно ще довгі роки. Однак за будь-яких покупках необхідно враховувати законодавчі тонкощі.

Як закуповувати товар у Китаї
Вам знадобиться
  • - інтернет;
  • - звернення в митницю;

Якщо вам необхідно придбати товар для особистого використання в межах норми провозу багажу, Китай вас не розчарує. Сьогодні багато товари цієї країни вже давно не асоціюються з ширвжитком. Відправляйтеся в Шанхай або міста на півдні країни, наприклад Гуаньчжоу. Будь путівник допоможе вам скласти уявлення про найбільших торгових центрах цих міст. Пропозиція в секторі споживчих товарів, без перебільшення, зашкалює. Не варто вирушати за покупками до Пекіна або в північно-східні провінції (наприклад, Маньчжурію). Ці області вважаються «човниковим раєм», проте пересічного покупця навряд чи порадують цінами або асортиментом.

Щоб закупити товар для комерційного використання, необхідно знайти виробника чи постачальника. Далеко не всі китайські фабрики мають ліцензію на експорт, тому в 70% випадків ви будете мати справу з експортною компанією-посередником. Самостійно знайти контрагента можна на виставках або через інтернет, використовуючи великі ресурси, наприклад, made-in-china.com або exports.cn. На подібних сайтах ви можете знайти прямі контакти посередників і виробників будь-яких товарів, зв'язатися з ними і обговорити всі умови співпраці.

Звернувшись в митницю, зареєструйте свою компанію з якості учасника ЗЕД. Якщо ви - приватна особа, укладіть договір з відділом обслуговування фізичних осіб. Надайте детальний опис товарів, які ви плануєте закупити. Митний брокер зорієнтує вас за розміром зборів і податків, які ви повинні будете заплатити. Постарайтеся здійснити митне очищення товару, поки він перебуватиме в дорозі.

Після того, як ви підпишете договір з китайським постачальником, знайдіть транспортну компанію. Її представник повинен зв'язатися з китайською стороною і обговорити дату і умови доставки. Не звертайтесь в китайську транспортну компанію, навіть якщо послуги виявляться дешевше. Краще мати справу з російськими представниками, договір з якими буде гарантувати юридичний захист вашої операції з доставки вантажу.

Після того, як товар буде відвантажений, надайте митному брокеру копії таких документів:
1. Контракт і специфікацію
2. Інвойс
3. Технічний опис товару
4. Паспорт угоди, оформлений в банку
5. Договір і рахунок від транспортної компанії
6. Сертифікат походження
7. Експортна декларація китайською мовою.
8. Транспортні накладниеЕслі ви здійснювали покупку у приватних осіб, ввізне мито буде розраховуватися на підставі даних митниці. Як правило, в даному випадку митна вартість вантажу буде вельми висока. Саме тому бажано при закупівлі товару в Китаї мати всі вищеназвані документи.

Автор: Максим Привалов
Рекомендуємо почитати:
Коментарі: