» »

Як знайти коефіцієнт приростуДля того щоб розрахувати коефіцієнт приросту для будь-якого фінансового показника, достатньо знати його числове вираження в різні моменти часу і вміти застосовувати просту формулу.

Як знайти коефіцієнт приросту

Виберіть фінансовий показник, коефіцієнт приросту якого вам необхідно порахувати. Пам'ятайте, що коефіцієнт приросту показує, в який бік змінився показник в часі, тому вам потрібно знати два значення, наприклад, розмір валової виручки 2010 і 2011.

Розрахуйте коефіцієнт приросту. Для цього розділіть показник нового періоду на показник минулого періоду. З отриманого значення відніміть 1, помножте на 100%. Для валової виручки формула виглядає наступним чином:

(Валова виручка 2011/Валовая виручка 2010-1) * 100%.

Не плутайте коефіцієнт приросту з коефіцієнтом зростання, останній розраховується за формулою:

(Валова виручка 2011/Валовая виручка 2010) * 100%.

Коефіцієнт зростання завжди має позитивний знак, навіть у тих випадках, якщо, наприклад, валова виручка (або будь-який інший фінансовий показник) впала з 100 умовних рублів в 2010 році до 50 в 2011. Розрахований коефіцієнт зростання становить 50%, а приросту -50% .

Перевірте себе. До підрахунку коефіцієнта приросту порівняйте між собою фінансові показники двох періодів. Якщо дані більш раннього періоду більше, ніж більш пізнього, значить, сталося реальне скорочення досліджуваної величини, і коефіцієнт приросту буде негативним. Навпаки, якщо показник з часом виріс, значить, коефіцієнт приросту матиме позитивний знак.

Зверніть увагу, що можна використовувати коефіцієнт приросту не тільки в тих випадках, коли є два послідовних в часі значення одного фінансового показника. Розрахунок коефіцієнтів росту і приросту також ведеться для порівняння даних конкретного періоду одного року, наприклад, місяця або кварталу, з даними аналогічного періоду попереднього року. Тобто можна подивитися, чи збільшилася валова виручка жовтня 2011 року за порівнянні з розміром валової виручки жовтня 2010 року.

Автор: Максим Привалов
Рекомендуємо почитати:
Коментарі: