» »

Як написати акт списання товаруАкт списання товару. При здійсненні фінансово-господарської детальності часом трапляються такі ситуації, коли товар піддається списанню через псування або виявлення шлюбу. У цьому випадку бухгалтер повинен скласти акт, який має уніфіковану форму № ТОРГ-16.

Як написати акт списання товару

Перш ніж складати акт списання, проведіть інвентаризацію товарів. Для цього видайте наказ, призначте членів комісії та затвердити дату її проведення. Результати проведення перевірки оформите в інвентаризаційного опису, яка має уніфіковану форму № інв-3.

Складіть акт в потрійному екземплярі, один з яких залишиться у бухгалтера, другий - передасться в структурний підрозділ, а третій піде матеріально-відповідальній особі. Ви побачите, що документ складається з двох сторінок.

Заповніть шапку форми № ТОРГ-16, тобто вкажіть повне найменування вашої компанії, структурний підрозділ. Внесіть підставу для складання акта, наприклад, наказ. У невеликій таблиці, розташованої праворуч, вкажіть відповідні коди.

Трохи нижче вкажіть порядковий номер документа і дату його складання. Перейдіть до заповнення табличної частини. Тут вам потрібно вказати інформацію про списуємо товар.

У першій графі вкажіть дату надходження товару на склад, в наступній - дату списання. Напишіть номер і дату товарної накладної, в якій зафіксовано надходження цієї продукції. У п'ятій графі перерахуйте причини, що призвели списання товару; в наступній поставте код.

У наступну таблицю внесіть більш детальну інформацію про продукцію. Вкажіть найменування; проставте одиниці виміру (наприклад, штука); напишіть код одиниці виміру, зазначений у класифікаторі. У наступних графах вкажіть кількість штук, масу, ціну за одну одиницю і загальну вартість списаного товару.

Після табличній частині підведіть підсумок. Підпишіть акт про списання у голови, членів комісії, матеріально-відповідальної особи. Далі зафіксуйте рішення керівника, наприклад: «Стягнути втрату від зіпсованого товару з матеріально-відповідальної особи.» Поставте синій відбиток печатки організації.

Автор: Максим Привалов
Рекомендуємо почитати:
Коментарі: