» »

Як оформити акт інвентаризаціїАкт інвентаризації складу. Акт інвентаризації - це документ, який складається за встановленою формою інвентаризаційною комісією, і в якому підтверджуються фактичні залишки матеріальних цінностей, грошових коштів та їх відповідність записам у регістрах бухгалтерського обліку. Акти інвентаризації можуть мати різну форму і зміст: акт інвентаризації каси, акт розрахунків з покупцями, акт інвентаризації матеріалів і товарів.

Як оформити акт інвентаризації

При заповненні акта інвентаризації впишіть в бланк повне найменування організації і підрозділу, в якому проводиться перевірка. Вкажіть номер документа і код вашого підприємства. Потім напишіть найменування документа, наприклад, "Акт інвентаризації каси", і дату проведення перевірки.

Вкажіть в акті інвентаризації присутніх членів комісії та їх посади, а також підстава для проведення перевірки (наказ, розпорядження, постанова). Потім перерахуйте найменування перевіряються цінностей, вкажіть їх фактичну наявність цифрами і прописом. Далі напишіть кількість цінностей відповідно до записів у бухгалтерських документах. У відповідних графах вкажіть величину надлишків або нестач.

Якщо фактична наявність залишків матеріальних цінностей не збігається з документальним, то матеріально відповідальній особі необхідно на другому аркуші акта інвентаризації пояснити причини такої ситуації, поставити дату і підпис.

Акт інвентаризації складається у двох примірниках. Підпишіть його і дайте на підпис усім членам комісії, а також особам, відповідальним за збереження цінностей. Один примірник акта передається до бухгалтерії, другий - матеріально відповідальній особі. Якщо інвентаризація проводиться у зв'язку зі зміною матеріально відповідальних осіб, то акт необхідно скласти у трьох примірниках. В даному випадку один примірник акта передається до бухгалтерії, другий - матеріально відповідальній особі, яка здала цінності, третій - особі, яка отримала цінності.

Пам'ятайте, що в акті інвентаризації ніяких підчисток і помарок не допускається. Виправлення можливі тільки із застереженням та підписом членів комісії і матеріально відповідальних осіб. Врахуйте, що проводити інвентаризацію при неповному складі інвентаризаційної комісії можна.

Автор: Максим Привалов
Рекомендуємо почитати:
Коментарі: