» »

Як підписувати товарну накладнуТоварна накладна має уніфіковану форму ТОРГ-12, затверджену Держкомстатом № 132 від 25.12.98. Документ первинного бухобліку оформляється у двох примірниках для продажу товарно-матеріальних цінностей. Якщо перевезення вантажу покупцеві здійснює стороння організація, то виписується товарно-транспортна накладна форми № 1-Т, затверджена Держкомстатом № 78 від 28.11.97. Всі документи повинні бути правильно заповнені і підписані.

Як підписувати товарну накладну
Вам знадобиться
  • - бланк накладної;
  • - ручка;
  • - друк.

У товарній накладній ТОРГ-12 вказуйте повне найменування своєї організації і всі реквізити покупця товарно-матеріальних цінностей, повне найменування відпускаються цінностей, кількість, виражене в штуках, кілограмах чи літрах.

Ставте дату складання документа. У відповідному рядку покупець повинен поставити дату отримання та свій підпис. Дата складання товарної накладної та дата отримання товару зі складу повинні повністю збігатися.

На товарною накладною ТОРГ-12 повинні стояти підписи адміністративних осіб, головного бухгалтера підприємства, комірника, що відпускає товар і підпис покупця, що прийняв і озирнувшись товар. Також необхідно поставити квадратну печатку вгорі документа з найменуванням вашої організації і знизу документа гербову печатку вашої організації.

Один примірник товарною накладною ТОРГ-12 залишається у продавця, другий - у покупця.

При складанні товарно-транспортної накладної, якщо ви відпускаєте вантаж вантажоодержувачу, використовуючи послуги сторонньої транспортної організації, вкажіть повне найменування своєї організації та адреса вантажоодержувача. Вкажіть повне найменування товарів, поставте кількість в штуках, кілограмах чи літрах.

Підписи на документі повинні поставити керівник підприємства, бухгалтер і комірник. Замість покупця товарну накладну підписує представник транспортної компанії. Покупець товару повинен поставити свій підпис і дату після отримання товарно-матеріальних цінностей.

Якщо товар отримує нотаріально довірена особа і ставить свій підпис, то необхідно вказати номер довіреності та дату її видачі.

Всі дані накладної повинні відповідати заповненої рахунок-фактурі з вказаною сумою ПДВ. Організації, що приймають спрощену схему оподаткування та звільнені від сплати податку з доданої вартості, можуть не заповнювати графу 13 і 15.

Автор: Максим Привалов
Рекомендуємо почитати:
Коментарі: