» »

Як перевірити книгу продажів і покупокПлатники ПДВ повинні вести облік всіх отриманих і виставлених рахунків-фактур. Ці податкові документи реєструються у спеціальних журналах, які називаються книгою покупок і книгою продажів. У тому випадку, якщо ви допустите помилку в реєстрації документа, податкові інспектори викреслять вказану суму ПДВ в невірній рахунок-фактурі, крім цього вони донарахують податок і пені. Саме тому необхідно перевіряти всі дані по кілька разів.

Як перевірити книгу продажів і покупок

Спочатку перевірте правильність оформлення книги продажів. Кожна рахунок-фактура повинна мати порядковий номер, дату, найменування товару, суму ПДВ та загальну вартість. Ні в якому разі не допускається наскрізна нумерація.

Перегляньте присутність всіх необхідних підписів і печаток. Якщо є виправлення, вони повинні бути затверджені керівником або головним бухгалтером підприємства. Обов'язково проведіть акт звірки з покупцями перед зшиванням книги продажів.

У журналі обліку рахунок-фактур ви повинні звірити наступні дані: номер і дату рахунку-фактури, суму ПДВ, загальну вартість, найменування покупця, номер ІПН. Обов'язково звірте кінцеві суми. Для цього використовуйте оборотно-сальдову відомість. Якщо продукція була передана на безоплатній основі, рахунок-фактуру не потрібно реєструвати в даному журналі. Якщо проведена часткова оплата, рахунок-фактура, виставлена ​​на суму авансу, не реєструється.

Після перевірки пронумеруйте книгу продажів, зшийте, скріпіть інформацію синім відбитком печатки організації та підписом керівника. На останній сторінці зі зворотного боку напишіть, скільки сторінок мається на книзі.

Перейдіть до перевірки книги покупок. Для цього проведіть акти звірок з постачальниками. Звірте не тільки суми, але і номери, дати рахунок-фактур. Обов'язково перевірте правильність зазначення реквізитів організацій.

Після цього перевірте суми з тими даними, які вказані в оборотно-сальдової відомості. Пам'ятайте, що податкові документи реєструються в тому періоді, коли виникає право на відрахування ПДВ.

Якщо ви помітили помилку у рахунку-фактурі за минулий податковий період - анулюйте її. Оформіть додатковий лист, складіть уточнену декларацію з ПДВ і здайте її в ФНС. Якщо рахунок-фактура пропущена, ви точно так само повинні вчинити.

Автор: Максим Привалов
Рекомендуємо почитати:
Коментарі: