» »

Як перевірити фірму при укладанні угодВибираючи фірму для співробітництва необхідно виключити можливі ризики виникнення збитків та інших втрат. Перед укладанням угоди перевірте здатність організації здійснювати господарську діяльність, її репутацію.

Як перевірити фірму при укладанні угод

Де взяти інформацію.1. Замовте виписку з ЕГРЮЛ по цій фірмі. Це можна зробити через інтернет, заплативши певну суму посередницькій фірмі, яка надає подібні послуги (від 300 рублів). Також ви можете самостійно звернутися до податкової із запитом про надання витягу, при цьому необхідно буде сплатити державне мито в розмірі 200 рублей.2. Скористайтеся сервісом податкової «Перевір себе і контрагента». Посилання на даний сервіс вказана ніже.3. Попросіть контрагента представити копії його установчих документів (статут), документів, що підтверджують повноваження керівника організації.

На що звернути увагу. 1. Адреса місцезнаходження. Інформацію про адресу організації можна знайти в її статуті та виписці з ЕГРЮЛ. За допомогою сервісу податкової «Перевір себе і контрагента» ви зможете дізнатися ставитися Чи дана адреса до переліку адрес масової реєстрації. Поважають себе і серйозні фірми не використовують подібні адреси. Як правило, за такими адресами реєструються фірми-одноденки. Якщо адреса реєстрації фірми не збігається з її фактичним розташуванням, то попросіть контрагента надати відомості про фактичну адресу, наприклад копію договору оренди або суборенди. 2. Повноваження керівника. Перевірте повноваження звернувся до вас особи як керівника фірми. Для цього вам буде потрібно статут організації. Даний документ регламентує, в тому числі, і порядок призначення керівника організації. У товариствах з обмеженою відповідальністю керівник звичайно обирається учасниками товариства, дане обрання оформляється або рішенням учасника, або протоколом учасників. Зверніть увагу на термін повноважень керівника, він також може встановлюватися в статуті організації. У виписці з ЕГРЮЛ вказано особу, яка є керівником організаціі.3. Угоди, які фірма може укладати. У статуті фірми може бути відображено обмеження на укладення низки угод. Крім того, ряд організацій та установ обмежені в здійсненні операцій відповідно до закону. Некомерційні організації не мають права займатися підприємницькою діяльністю, за винятком випадків, коли дохід від такої діяльності спрямовується на цілі, заради яких була створена дана організації. Укладення контрактів з державними та муніципальними установами відбувається за результатами конкурсу або аукціону. З цієї вимоги є винятки, які відображені в законі про державні закупівлі.

Перевірте, чи не подавала чи фірма документи до податкової для реєстрації нового керівника організації або внесення будь-яких інших змін. Це можна зробити також за допомогою сервісу податкової «Перевір себе і контрагента».

Автор: Максим Привалов
Рекомендуємо почитати:
Коментарі: