» »

Проблеми російського бізнесуБагато бізнесменів в Росії скаржаться на складності, пов'язані з відкриттям і веденням бізнесу. Звичайно, частина проблем такого роду «інтернаціональна», але існують і чисто російські нюанси, які ускладнюють життя підприємцям. Наявність цих проблем гальмує не тільки розвиток конкретних починань, але і всю економіку країни, тому їх рішення є важливим державним завданням.

Проблеми російського бізнесу
У всі часи і у всіх країнах підприємці відчували певні складнощі з веденням справ. У деяких випадках ці проблеми були пов'язані з криміналом, в інших - з агресивною державною політикою, в третьому - з браком кадрів і некваліфікованим управлінням.

Особливості бізнесу в Росії

Що стосується Російської Федерації, то саме поняття бізнесу з'явилося тут відносно недавно, адже після перебудови і зміни політичного ладу пройшло трохи більше двох десятків років. Природно, що формування стійких бізнес-моделей з оглядкою на національні особливості ще не закінчене. Крім того, економічну ситуацію в державі стало можна назвати стабільною лише в останні кілька років, а доти країна переживала фінансові кризи і політичні потрясіння, які особливо сильно позначалися на малому і середньому бізнесі.

Сприятливою країною для відкриття власної справи Росію вважають лише два відсотки її жителів. Для порівняння, в Америці цей показник наближається до сімдесяти відсоткам.

На сьогоднішній день самі підприємці виділяють кілька основних проблем, що перешкоджають успішному розвитку бізнесу. Як не парадоксально, але в першу чергу, бізнесмени скаржаться на відсутність підготовлених та кваліфікованих працівників, яке змушує витрачати додаткові кошти на навчання персоналу. Друге місце в списку труднощів займає слабоконтроліруемий зростання цін на товари і послуги. В умовах непередбачуваною інфляції складно вести справи, брати кредити, будувати фінансові прогнози і планувати довгострокові інвестиції.

Бізнес і держава - основні проблеми

Приблизно в рівній мірі бізнесмени незадоволені адміністративними бар'єрами, завищеними податками і високим рівнем корупції. Причому якщо податкова політика держави все ж піддається осмисленню, то проблеми з дозвільними та контролюючими органами влади, а також недобросовісними чиновниками автоматично роблять ведення «прозорого» бізнесу невигідним. В результаті страждають не тільки підприємці, а й держава, під контролю якого бізнес прагне вийти.

Багато з цих проблем частково пов'язані з недостатньо професійним державним управлінням, як на федеральному, так і на місцевому рівнях. Справа в тому, що далеко не всі чиновники, що приймають ті чи інші рішення щодо підприємництва, добре розбираються в дійсних потребах і проблемах вітчизняного бізнесу. Недостатня оперативність держави у вирішенні поточних питань лише додає бізнесменам головного болю, особливо в контексті динамічно розвиваються технологій і стрімко мінливої ​​ринкової ситуації.

У період з 2008 по 2013 роки за злочини, пов'язані з підприємницькою діяльністю в Росії були засуджені понад півмільйона людей.

Проте, навіть в таких умовах безліч бізнесменів у Росії веде справи і отримує високий прибуток, причому для цього зовсім не потрібно порушувати законодавство. Зрештою, бізнес завжди був територією ризику, на якій домагалися успіху лише ті, хто не боявся протистояти проблемам і неприємностей. Звичайно, багато підприємців воліли б працювати не в умовах постійного протидії з боку держави, контролюючих органів та криміналу, а й поточне положення справ не здається їм безнадійним.

Автор: Максим Привалов
Рекомендуємо почитати:
Коментарі: