» »

Як вписати батька у свідоцтво про народження дитиниПротягом місяця з дня народження потрібно зареєструвати дитину в органах ЗАГС. Якщо його батьки перебувають у шлюбі, питань про те, кого вказувати в графі «Батько», зазвичай не виникає. Але коли їх відносини офіційно не оформлені або чоловік не визнає себе батьком, відповідний пункт свідоцтва про народження заповнюється після встановлення батьківства. Для цієї процедури законом передбачена добровільна або судовий порядок.

Як вписати батька у свідоцтво про народження дитини
Вам знадобиться
  • - паспорти обох батьків;
  • - заяву про встановлення батьківства;
  • - заяву про реєстрацію народження дитини;
  • - квитанція про сплату держмита;
  • - медичне свідоцтво про народження або свідоцтво, видане органами ЗАГС;
  • - рішення суду.

Якщо чоловік визнає себе батьком і згоден виконувати всі витікаючі з цього зобов'язання, для того щоб вписати його в свідоцтво про народження дитини, зверніться до відділення РАЦС за місцем народження малюка або вашому місцем проживання. Напишіть спільну заяву про встановлення батьківства, а також заяву про реєстрацію народження. Бланки ви можете отримати в органах РАЦС або роздрукувати з довідкових правових баз.

Сплатіть в Ощадбанку державне мито у розмірі 200 рублів і прикладіть квитанцію до заяви. Крім того, при первісній реєстрації дитини вам буде потрібно медичне свідоцтво про народження, а якщо раніше він вже був зареєстрований за заявою матері - свідоцтво про народження, видане органом РАЦС. Не забудьте взяти з собою паспорта.

Після внесення відомостей про вас і вашу дитину в книги запису актів цивільного стану ви отримаєте 2 документа: свідоцтво про встановлення батьківства та свідоцтво про народження. Так малюк офіційно знайде батька і отримає такі ж права по відношенню до нього, як і діти, народжені в зареєстрованому шлюбі.

Крім того, батько може подати індивідуальну заяву про встановлення батьківства в добровільному порядку, якщо мати дитини померла, визнана недієздатною, позбавлена ​​батьківських прав або її місцезнаходження не встановлено.

Якщо батько ухиляється від визнання малюка своїм і обов'язків батьків, зверніться до суду за місцем його проживання з позовною заявою про встановлення батьківства. У заяві вкажіть найменування суду, своє прізвище, ім'я, по батькові, адресу проживання, ті ж дані відповідача. Відзначте, чи перебували ви у фактичних шлюбних відносинах, тобто проживали разом і вели спільне господарство. Наведіть докази, що підтверджують спільне проживання (довідки житлових органів, листування, листівки, листи, грошові перекази, фотографії, свідчення свідків і т.д.).

Далі напишіть про те, що у вас народився спільна дитина, але його батько не визнає себе таким і відмовляється брати участь у її вихованні та утриманні. Викладіть свої вимоги: встановити батьківство, стягнути аліменти, допитати свідків і т.д. При необхідності клопотання про призначення молекулярно-генетичний експертизи. Майте на увазі: якщо відповідач відмовиться від її проведення, суд вправі задовольнити ваш позов відразу і визнати батьківство і без експертизи.

Отримавши на руки рішення суду, винесене на вашу користь, зверніться до органу РАЦС із заявою про встановлення батьківства. Сплатіть держмито в розмірі 200 рублів, прикладіть квитанцію до заяви. По завершенні реєстраційних дій вам видадуть свідоцтво про встановлення батьківства та нове свідоцтво про народження дитини з внесеними відомостями про батька.

Автор: Максим Привалов
Рекомендуємо почитати:
Коментарі: