» »

Як зареєструвати дитину, якщо батьки не зареєстрованіЯк зареєструвати дитину. Багато батьків при народженні малюка стикаються з проблемою його реєстрації, тобто, яке прізвище йому дати. Якщо мама і тато перебувають у шлюбі і мають одне прізвище, то і дитина отримує це прізвище. Але в житті бувають і інші ситуації, про які необхідно знати заздалегідь.

Як зареєструвати дитину, якщо батьки не зареєстровані

У разі якщо батьки малюка перебувають у шлюбі, але мають різні прізвища, то дитину можна записати, або на прізвище мами, або на прізвище тата за угодою. Як правило, дають прізвище батька.

Якщо батьки не перебувають у шлюбі, то дитину записують на прізвище матері. Потім їм необхідно подати спільну заяву про встановлення батьківства, після визнання якого, прізвище дитині можна буде поміняти. Це зажадає деякого часу і заміни документів.

Після розірвання шлюбу, якщо дитина носить прізвище батька, мати може побажати змінити її на свою. У даному випадку, якщо дитина не досягла 14 років прізвище йому можна змінити тільки за згодою батька. Якщо мати змінила дитині прізвище без дозволу колишнього чоловіка, то він може звернутися до суду для оскарження даного рішення.

Є ситуації, коли жінка після розлучення вступає в повторний шлюб і хоче змінити дитині прізвище. Зробити це можна без згоди батька дитини тільки, якщо позбавити його батьківства. Якщо ж він бере участь у вихованні і платить аліменти, зробити цього не можна. Крім того, змінити прізвище дитині без згоди батька можна, якщо немає можливості встановити його місцезнаходження, якщо він судом визнаний недієздатним або якщо він ухиляється від виховання та утримання дитини без поважних причин.
Для зміни прізвища дитині необхідно звернутися до органів опіки та піклування з заявою. До заяви необхідно додати такі документи:
-оригінал і копію свідоцтва про народження;
-оригінал і копію свідоцтва про розірвання шлюбу;
-свідоцтво про укладення нового шлюбу;
-рішення суду про позбавлення батька дитини батьківських прав або заява про його згоду на зміну прізвища ребенку.После того, як органи опіки та піклування дадуть згоду на зміну прізвища, необхідно звернутися з подібною заявою до органу РАЦСу. До заяви необхідно додати такі документи:
-оригінал і копію свідоцтва про народження;
-оригінал і копію свідоцтва про розірвання шлюбу;
-свідоцтво про укладення нового шлюбу;
-рішення суду про позбавлення батька дитини батьківських прав або заява про його згоду на зміну прізвища дитини;
-копію згоди органу опіки та піклування;
-квитанцію про сплату госпошліни.После розгляду заяви органом РАЦСу необхідно приступити до заміни всіх документів дитини.

Автор: Максим Привалов
Рекомендуємо почитати:
Коментарі: