» »

Як оформити дитину на батькаНа відміну від материнства, яке легко встановити, факт батьківства в ряді випадків може бути поставлений під сумнів. Тому існує спеціальна процедура реєстрації чоловіки як батька дитини.

Як оформити дитину на батька

Якщо ви перебуваєте в шлюбі з батьком дитини, при отриманні свідоцтва про народження додайте до пакету документів паспорт чоловіка і ваше свідоцтво про шлюб. Оскільки батьком дитини автоматично визнається чоловік, додаткові документи не знадобляться. Та ж процедура діє і в тому випадку, якщо з батьком дитини ви розлучилися, але між цим моментом і народженням сина або дочки пройшло менше 300 днів.

При оформленні батьківства чоловіка, який не перебуває з вами у шлюбі, отримаєте від нього письмову заяву про те, що він визнає себе батьком дитини. При цьому в РАГСі при подачі документів на свідоцтво про народження повинні пристосовувати і батько, і мати. Таким же чином слід действать, якщо ви заміжня за одним чоловіком, а батьком дитини вважаєте іншого. Однак будьте готові до того, що таке рішення може бути оскаржене через суд вашим нинішнім чоловіком, якщо для цього знайдуться вагомі докази.

У разі, коли батько дитини відмовляється його визнавати, подайте заяву в суд на встановлення батьківства. Доповніть цей папір свідоцтвом про народження дитини та довідкою з його місця реєстрації. Суд проведе розслідування, і, найімовірніше, призначить генетичну експертизу. Тільки таке дослідження на батьківство має юридичну силу. Такі ж аналізи, проведені в невказаних суддею клініках за приватною ініціативою батьків, не можуть бути прийняті як офіційне свідоцтво. Такий же позов може подати і чоловік, якщо жінка відмовляється визнавати його батьком дитини.

Автор: Максим Привалов
Рекомендуємо почитати:
Коментарі: