» »

Як подати на аліменти, якщо не була одруженаЗгідно законам Російської Федерації, дитина має право на матеріальну підтримку обох батьків, не залежно від того, чи були вони на момент його народження в офіційному шлюбі чи ні. Якщо чоловік не погоджується забезпечувати малюка, батьком якого він є, аліменти можна стягнути з нього в судовому порядку.

Як подати на аліменти, якщо не була одружена

Важливою обставиною в даній ситуації є факт добровільного визнання чоловіком свого батьківства. Тобто, чи був він вписаний в свідоцтво про народження дитини за власноруч написаному заявою в органах РАГСу. Якщо так, то ви можете сміливо писати заяву в суд, захопивши з собою стандартний набір документів. Це ваш паспорт і його копія, для підтвердження особи, свідоцтво про народження дитини з ксерокопією та довідка про склад сім'ї з ЖЕКу або паспортного столу, щоб довести спільне проживання з дитиною. Позовна заява подається до суду за місцем реєстрації відповідача, у вашому випадку суд майже напевно зобов'яже батька дитини виплачувати на нього аліменти.

Якщо батько дитини не був вписаний в свідоцтво про народження, або вписаний туди зі слів матері, то перед тим як стягувати аліменти, необхідно в судовому порядку домогтися встановлення батьківства даної особи. Перед настільки рішучим кроком варто зважити всі аргументи «за» і «проти», адже, переставши бути матір'ю-одиначкою, ви втрачаєте відповідних пільг і виплат, а людина, визнана батьком дитини, набуває не тільки обов'язки, а й права батька, чим може сильно ускладнити ваше життя.

Для встановлення батьківства в судовому порядку вам знадобляться вагомі докази. Найголовнішим і незаперечним аргументом є ДНК-експертиза, яку можна пройти добровільно, або, якщо батько дитини не погоджується, поставте питання про проведення даної експертизи в судовому порядку. До речі, відмова відповідача від проходження хромосомного дослідження трактується судом на користь позивачки. Питання про нарахування аліментів можна поставити одночасно з встановленням батьківства в тому ж суді, тоді в разі задоволення першого позову суддя відразу ж визначить і розмір матеріального утримання неповнолітнього.

Автор: Максим Привалов
Рекомендуємо почитати:
Коментарі: