» »

Батарейка "Крона": що це таке?Батарейки «Крона» з'явилися ще в Радянському Союзі, але до цих пір залишаються затребуваними. Даний елемент живлення незамінний для пристроїв з великим споживанням енергії, так як він видає струм набагато більшої сили в порівнянні з іншими батарейками.

Батарейка "Крона": що це таке?

Характеристики батарейок «Крона»

Елементи живлення мають типи АА, ААА, C, D, вони мають циліндричну форму і відрізняються тільки розміром. На відміну від них батарейка «Крона» має типорозмір PP3 і являє собою паралелепіпед. Сольові елементи живлення відрізняються своєю недовговічністю, їх не можна використовувати у високотехнологічних приладах. Максимум, на що вони розраховані - це кварцові годинники або інше нескладний пристрій. Елементи живлення розрізняють також за електрохімічної системі. Велику працездатність мають лужні та літієві батарейки.

Міні-акумулятори «Крона» відрізняються досить високою продуктивністю, вони мають напругу на виході в районі дев'яти вольт (в порівнянні з нею літієва або алкалиновая батарейка типу АА «видає» всього 1,5 вольта). Батарейка «Крона» складається з шести з'єднаних послідовно в один ланцюжок полуторавольтовимі батарейок (на виході виходить дев'ять вольт.) Елементи живлення можуть мати силу струму до 1200 мА / год, стандартна потужність складає 625 мА / ч. Ємність батарейок «Крона» буде змінюватися в залежності від типів хімічних елементів. Нікель-кадмієві елементи мають ємність 50 мА / год, нікель-метал-гидридні батареї могутніше на порядок (175-300 мА / год). Найбільшу ємність мають літій-іонні елементи, їх потужність складає 350-700 мА / ч. Стандартний розмір батарейок «Крона» - 48,5 х26, 5х17, 5 мм. Ці елементи живлення використовуються в дитячих іграшках і пультах управління, їх можна зустріти в навігаторах, в шокер.

Як зарядити батарейку «Крона»

У Радянському Союзі випускалися вугільно-марганцеві батарейки такого типорозміру, а також лужні, які мали більш високу ціну і називалися «Корунд». Батареї випускали з прямокутних галетних елементів, для їх виготовлення використовувався металевий корпус з лудженої жерсті, дно з пластику або генітакса та контактна площадка. Прості одноразові батареї «Крона» допускали невелику кількість дозарядок, хоча це не рекомендувалося виробником. Однак у зв'язку з дефіцитом цих елементів живлення у багатьох книгах і журналах публікувалися схеми зарядних пристроїв для «Крон».

Роботу одноразової батарейки «Крона» можна продовжити, використовуючи блок з регулюванням сили струму і вольтажу. Спочатку потрібно визначити зарядний струм батарейки, для цього її ємність потрібно поділити на десять (наприклад, 150 мА / год: 10 = 15 мА / год - для даного зарядного пристрою вольтаж не повинен бути більше 15 вольт). Заряджати «Крону» можна не більше двох разів. При цьому слід враховувати, що якщо елементи всередині неї висохли, вдруге зарядити її не вдасться.

Автор: Максим Привалов
Рекомендуємо почитати:
Коментарі: