» »

Кабельне та цифрове телебачення: чи є різниця?При купівлі нового телевізора, люди часто замислюються, яке телебачення їм краще вибрати - кабельне або цифрове? Другий варіант є більш сучасним, однак і у першого є свої перевірені переваги. Чим же відрізняються один від одного ці два види телемовлення, і які особливості дозволяють їм вважатися різними?

Кабельне та цифрове телебачення: чи є різниця?

Що таке цифрове і кабельне телебачення

Цифрове телебачення працює на основі цифрового сигналу, який дозволяє отримати досить якісний звук і відмінне зображення (у порівнянні з аналоговим телебаченням). Зашифровані звук і відео передаються супутником як окремі цифрові сигнали, тоді як аналогове телебачення передає їх постійно, що збільшує кількість спотворень і перешкод. Кабельне телебачення доставляє високочастотні сигнали зі звуковою і візуальною інформацією на телевізор через стандартний кабель, проведений в квартиру.

Аналогове телебачення надає сигнал через стандартну ефірну антену з досить невеликою потужністю.

Сигнали кабельного телебачення є більш стабільними, ніж сигнали ефірного та супутникового телемовлення. Кабельне захищає сигнал від різних спотворень і перешкод, одночасно дозволяючи абонентам підключати велику кількість телевізійних каналів. Його основним недоліком є ​​неможливість підключення до сучасних моделей телевізорів, які спочатку «заточені» під цифрове телебачення.

Відмінності цифрового і кабельного телебачення

Порівнювати кабельне та цифрове телебачення, по суті, безглуздо, оскільки кабельний варіант - це всього лише один із способів доставки сигналу до абонента, тоді як цифровий варіант є способом надання відеосигналу. Тому кабельне телебачення стоїть практично на одному щаблі з ефірним і супутниковим телемовленням, а цифрове порівнянно з аналоговим - і це при тому, що воно може бути як супутниковим, так і кабельним.

Кабельне телебачення перевершує ефірне по всіх параметрах, відрізняючись від супутникового лише кількістю каналів.

Основною відмінністю цифрового телебачення є перетворення сигналу в цифрові значення та коди, які без перешкод і спотворень передаються на ресівер - спеціальний приймач. Даний абонентський міні-комп'ютер оснащений своїм програмним забезпеченням, декодувальним сигнал і передавальним його на телевізор. У результаті абонент отримує зображення і звук найвищої якості, які повністю захищені від перешкод. Втім, оскільки супутникове телебачення в Росії поки не має хорошу техпідтримку і стабільність, цифрове телебачення бажано підключати через спеціальний телевізійний кабель.

Автор: Максим Привалов
Рекомендуємо почитати:
Коментарі: