» »

Як вибрати водонагрівачЩоліта міські жителі стикаються з проблемою відключення гарячої води на час ремонту комунікацій. Ефективний спосіб вирішення цієї проблеми - це придбання водонагрівача. Переваги водонагрівачів зможуть оцінити не тільки міські жителі, а й власники заміських будинків, в яких немає центрального водопостачання.

Як вибрати водонагрівач

Види водонагрівачів

На російському ринку представлені різні моделі нагрівальних приладів. Всі моделі водонагрівачів можна класифікувати залежно від певних параметрів.

1. По виду використовуваного енергоносія водонагрівачі поділяються на: - електричні; - газові; - комбіновані.

2. За способом нагріву води всі прилади поділяються на: - проточні; - накопичувальні.

Найдешевший і економічний вид палива - це газ. Сучасні газові колонки обладнані електророзпалом. Газові прилади нагрівають воду швидше, ніж електричні. Однак установка газового водогрійного обладнання - справа непроста, всі монтажні роботи повинні виконуватися виключно фахівцями.

Найбільшу популярність отримали електричні нагрівачі води. Ці прилади прості в експлуатації. У продажу можна зустріти проточні та накопичувальні електронагрівачі.

Принцип роботи проточного нагрівача полягає в тому, що вода проходить через прилад і миттєво нагрівається до необхідної температури. Усередині приладу встановлений нагрівальний елемент високої потужності.

У будинках, в яких відсутнє центральне водопостачання, найчастіше встановлюють накопичувальні водонагрівачі. Цей прилад являє собою бак, в якому встановлений нагрівальний елемент. Вода набирається в бак, нагрівається до встановленої температури, після чого нагрівальний елемент автоматично відключається. Як тільки вода починає остигати, прилад автоматично включається. Такий принцип роботи дозволяє істотно економити електроенергію.

Критерії вибору водонагрівача

Перш за все, необхідно вибрати вид водонагрівача. Проточні нагрівачі випускаються потужністю від 3 до 27 кВт. Щоб повністю задовольнити потребу всіх членів родини в гарячій воді, необхідно купувати прилад великої потужності. Не всяка електропроводка витримає таке навантаження. Слід пам'ятати, що водонагрівачі, мають потужність більше 13 кВт, необхідно підключати до трифазної мережі змінного струму.

Накопичувальні водонагрівачі більш економічні. При виборі такого приладу потрібно заздалегідь розрахувати потребу родини в гарячій воді. Випускаються моделі з об'ємом бака від 10 до 500 літрів. У будинку можна встановити кілька водонагрівачів, наприклад, на кухні і ванній. Істотний мінус накопичувального приладу полягає в тому, що для нагріву води потрібен якийсь час. Крім того, застояна в баку вода служить середовищем для розмноження бактерій, тому накопичувальні прилади потребують періодичного чищення внутрішньої частини бака й нагрівального елемента.

Автор: Максим Привалов
Рекомендуємо почитати:
Коментарі: