» »

Як пропрасувати шкіруШкіряні вироби повинні зберігатися на вішалках, так як вони легко мнуться. Але якщо річ зі шкіри все ж пом'ялася і придбала непривабливий вигляд, це можна виправити за допомогою води, пари або праски. Гладити її потрібно обережно, дотримуючись певні умови, інакше матеріал можна пошкодити, оскільки шкіра погано реагує на високу температуру.

Як пропрасувати шкіру

Якщо у вас є можливість почекати кілька днів, спробуйте обійтися без праски. Просто повісьте річ на вішалку з плічками і залиште в шафі. Якщо шкіра тонка і не сильно пом'ята, вона розгладиться під своєю вагою.

Завжди гладьте шкіру тільки з виворітного боку. Провівши праскою на лицьовій частині вироби, ви зіпсуєте матеріал. Поставте температуру на мінімальне значення. Якщо виріб має підкладку, можна погладити прямо через неї. В іншому випадку візьміть шматок тканини або пергаментний папір.

Під час прасування намагайтеся постійно переміщувати праску, не затримуючись і не допускаючи перегріву небудь ділянки. Не тисніть, не прикладайте великих зусиль - так на шкірі можуть залишитися сліди переплетень тканини. Не вмикайте пар. Є таке правило розгладження шкіри: використовувати або воду, або тепло, але не можна і те, і інше.

Якщо деякі ділянки повністю не випрямляються, використовуйте прес. Шкіра - НЕ тканину і ідеально випрасувати її складно. Тому покладіть на місця зі складками і заломами важкі предмети - наприклад, велику книгу. Потримайте кілька годин, поки ділянка не розгладитися. Потім повісьте виріб в шафу на пару днів, шкіра до кінця розгладиться.

Праска - досить ризикований спосіб погладити шкіру, можна використовувати і більш безпечні, наприклад, задіяти пар. Увімкніть у ванній кімнаті гарячу воду, дочекайтеся, поки пара не заповнить приміщення. Повісьте виріб, щоб на нього не потрапляла вода і закрийте двері. Якщо у вас є парообразователь, спробуйте розгладити шкіру з його допомогою. Тримайте його в десяти сантиметрах від матеріалу.

Використовуйте воду - намочіть губку, нанесіть на шкіру, погладьте руками і залиште висихати. Якщо жоден із способів не допоміг, віднесіть річ в хімчистку або знайдіть магазини шкіряних виробів, де є преси для шкіри.

Автор: Максим Привалов
Рекомендуємо почитати:
Коментарі: