» »

Чому найвідоміший рибний суп називається "вуха"Юшка вважається традиційною стравою російської кухні. Спочатку головним інгредієнтом для приготування цього супу була не тільки риба. У багатьох стародавніх джерелах, наприклад, згадуються «горохова юшка», «куряча вуха» або «м'ясна юшка». Юшкою за старих часів називали абсолютно будь суп.

Чому найвідоміший рибний суп називається "вуха"

Історія назви

Версій походження самого страви «вуха» і його назви дуже багато. Більшість джерел пов'язують це поняття з давньоруським словом «jus», яке з'явилося на Русь завдяки індоазіатскім країнам. Дослівно воно переводилося як «рідина». Поступово «jus» перетворилося в «jucha», звідси і всім відоме «вуха».

За іншими джерелами назва рибного супу перекладається як «юшка». Таку версію можна побачити, наприклад, в словнику Полікарпова, складеному ще в 1704 році. У 16 столітті вуха вважалася царською стравою. Побачити її можна було тільки на столах у самих високопоставлених персон.

Ще одна версія - юшкою блюдо стали називати завдяки основних інгредієнтів. У стародавні часи суп з такою назвою готували зі свинячих вух, п'ятачків і хвостів.

Поступово почали з'являтися нові назви супів залежно від використовуваних продуктів. А ось рибний суп зберіг назву, яка раніше узагальнювала всі перші страви. Завдяки французьким кухарям вуха в значній мірі видозмінилася в 19 столітті. Поняття «вуха» стало самостійним, тому називати її рибним супом або супом з риби перестали.

За словником В. Даля юшкою називається будь-який суп, відвар або юшка. Готуватися таке блюдо може з риби або м'яса.

Рецепт традиційної юшки

Протягом багатьох століть рецепт юшки залишався незмінним. Готували цей суп з декількох різновидів риби, яку треба було попередньо очистити і випатрати. Окремо готували бульйон, для якого використовувалися найменші мешканці річок. Всі інгредієнти з'єднували в одній каструлі або горщику, а потім додавали лимон, перець, зелень і трохи борошна. Перед подачею на стіл в кожну тарілку клали кілька скибочок хліба.

Поступово з'явилися нові рецепти юшки. Причому придумували їх жителі різних районів. Наприклад, ростовську юшку готували з картоплею, населення південних територій стало додавати до рибного супу червоний перець і помідори. Жителі північної території Русі ввели такий додатковий інгредієнт як молоко. Під час приготування юшки в природних умовах, рибалки стали додавати в юшку невелика кількість горілки.

Юшка у світовій історії

Юшка - блюдо, яке користується популярністю не тільки у російських жителів. Наприклад, у французькій кухні їсти суп «консоме», який є легкою юшкою, звареною з мінімальної кількості інгредієнтів. За традиціями російської кухні вуха повинна бути обов'язково густий і наваристою. Причому для додання ще більшої жирності супу, в нього нерідко додають вершкове масло.

В українській кухні є суп, приготування якого не відрізняється від російської юшки, але називається він «юшка». У хорватській кухні блюдо також присутній як «Жухай».

Автор: Максим Привалов
Рекомендуємо почитати:
Коментарі: