» »

Як вести книгу продажівПравила заповнення книги продажів визначені постановою № 914 від 2 грудня 2000р "Про затвердження правил ведення журналів обліку отриманих і виставлених рахунків - фактур, книг покупок і книг продажів при розрахунках з податку на додану вартість" із змінами від 16 лютого 2004р. № 84. Вони містять в собі вимоги до реєстрації рахунків-фактур та інших документів при реалізації товарів і послуг для контролю над численнями ПДВ.

Як вести книгу продажів

Підготуйте книгу продажів до використання. Прошнуруйте її, перевірте, щоб всі сторінки були пронумеровані і скріплені печаткою. У тому випадку, якщо ви користуєтеся комп'ютерною версією, роздруковуйте книгу не пізніше 20 числа того місяця, який слідує за звітним періодом. Роздруковані аркуші також повинні бути прошнуровані, пронумеровані і скріплені печаткою.

Вкажіть найменування продавця, повністю відповідне записам в установчих документах, ідентифікаційний номер і код причини постановки на облік продавця. Заносите в книгу податковий період продажів, суми повної, часткової та авансової оплати. Всі графи книги з 1 по 9 повинні систематично заповнюватися.

Реєструйте свідчення стрічок контрольно-касових машин і бланки суворої звітності при роздрібній торгівлі за готівку. Заносите в книгу рахунки-фактури, які виставляються і виписуються підприємством, в хронологічному порядку. Їх слід записувати в тому кварталі, коли з'являється податкове зобов'язання. Також враховуйте рахунки-фактури по неоподатковуваних операціях.

Якщо ви належите до організації, реалізують товари та послуги за готівку населенню і організаціям, відображайте дані касового апарату тільки в сумі виручки, яка отримана від населення. Рахунки-фактури надолужити реєструвати в звичайному порядку.

Якщо ваша організація використовує бланки суворої звітності, заносите в книгу продажів документи суворої звітності чи отриманий за підсумками кварталу суму. Складіть реєстр бланків суворої звітності, якщо самі документи не видаються покупцям. Вирахувати загальну суму від покупців і зареєструйте в книзі продажів останнім днем ​​кварталу.

Не робіть у книзі виправлень. Правила заповнення не допускають реєстрації рахунків-фактур з помарками. Якщо необхідно внести зміни, заповніть додатковий лист продажів. Завірте всі внесені поправки підписом керівника та печаткою продавця. Обов'язково вкажіть дати внесення виправлень.

Автор: Максим Привалов
Рекомендуємо почитати:
Коментарі: