» »

Як вести себе з конкурентамиКонкуренція дає стимул до самовдосконалення. Коли ви бачите, що роблять ваші суперники і як у них це виходить, ви можете оцінити, наскільки ваш бізнес відповідає запитам клієнтів, респектабелен Чи він і зіставимо чи за силою з їх діяльністю.

Як вести себе з конкурентами

Ніколи не випускайте конкурентів з виду. Ви повинні завжди знати, чим вони займаються, які продукти випускають, в яких виставках беруть участь і т.д. Використовуйте будь-яку можливість, що дозволяє дізнатися нову інформацію про ваші суперниках. Обов'язково проводите моніторинг ЗМІ на предмет публікації статей, що стосуються діяльності конкуруючих компаній.

Аналізуйте інформацію про суперників, отриману з різних джерел. Навіть якщо служба моніторингу буде ідеально налагоджена, вона втратить всю свою значимість, якщо отримані відомості не будуть грамотно проаналізовані. Знайдіть сильні і слабкі сторони в діяльності конкурентів. Подумайте над тим, як це може вам допомогти в подальшому плануванні розвитку свого бізнесу.

Чи не відставайте від конкурентів. Якщо ви помітили, що вони випустили продукт, якого немає у вашій лінійці, намагайтеся надолужити згаяне. Багато компаній просто випускають аналог, проте це не завжди є раціональним і професійним рішенням. Запропонуйте клієнтам щось нове, то, до чого не додумалися ваші конкуренти.

Ні в якому разі не ображайте конкурентів при спілкуванні з третіми особами, особливо з потенційними клієнтами та ЗМІ. Це свідчитиме виключно про вашу некомпетентність.

При особистому спілкуванні з представниками конкурентних фірм дотримуйтесь правил ділового етикету. Не старайтесь з'ясувати, хто краще. Це не призведе ні до чого хорошого.

Домовтеся з конкурентами про «правила гри». Звичайно, бізнес - річ абсолютно непередбачувана, проте можна позначити рамки, за які ні ви, ні ваші суперники не повинні виходити в процесі своєї діяльності.

Автор: Максим Привалов
Рекомендуємо почитати:
Коментарі: