» »

Як отримати субсидію на розвиток бізнесуЯк отримати субсидію на розвиток бізнесу. Субсидії на розвитку бізнесу надають у всіх суб'єктах Федерації, але її розмір, порядок виділення і вимоги до претендентів визначаються на рівні регіону. У кожному разі, основним документом, після аналізу якого приймається рішення, служить бізнес-план, а головним джерелом інформації - місцевий центр розвитку підприємництва.

Як отримати субсидію на розвиток бізнесу
Вам знадобиться
  • - пакет необхідних документів на субсидію;
  • - бізнес-план;
  • - статус підприємця або юридичної особи;
  • - відповідність вимогам до претендентів на субсидію.

У центрі вас проінформують про те, яким критеріям повинні відповідати претенденти, яку суму можна отримати і на яких умовах. Наприклад, в числі вимог можуть бути невеликий термін з моменту реєстрації ІП або фірми (зазвичай 1-2 року), перебування у минулому на обліку в центрі зайнятості (по лінії цієї організації можна отримати також субсидію на відкриття своєї справи), закінчення курсу навчання основам підприємництва, наявність у засновників фірми місцевої прописки, наявність власних коштів для фінансування майбутнього проекту та ін
Граничний розмір субсидії в залежності від регіону становить від 200 тис. до 400 тис. рублів.

Головним аргументом на користь виділення субсидії буде представлений вами бізнес-план. У центрі розвитку підприємництва вам можуть порадити короткостроковий курс навчання цьому навику, проконсультують і самі, на платній основі, але за невеликі гроші. У деяких регіонах можна зустріти пропозиції з написання цього документа за вас. Краще зробити все самостійно, при необхідності звертаючись за консультаціями.

Готовий бізнес-план покажіть консультанту центру. При наявності у нього зауважень внесіть корективи. І так до тих пір, поки документ не буде викликати ні єдиного нарікання.
Бізнес-план та інші необхідні документи ви подаєте в центр розвитку підприємництва або безпосередньо в регіональний департамент економічного розвитку. У деяких випадках може знадобитися особиста присутність на його обговоренні та захист проекту, демонстрація продукції і т.п.

Автор: Максим Привалов
Рекомендуємо почитати:
Коментарі: