» »

Як отримати штрих-кодЯк отримати штрих код. Штрих-код - це зашифрований унікальний номер, скануючи який, касир отримує назву і ціну товару. Крім цього штрих-код дозволяє отримати інформацію про виробника товару за допомогою відповідних систем. Запатентований в Америці в 1949 році, штрих-код досі полегшує життя виробникам, постачальникам і продавцям.

Як отримати штрих-код

У Росії єдиним уповноваженим представником міжнародної організації GS1, яка розробляє стандарти впровадження та присвоєння штрих-кодів, є Асоціація автоматичної ідентифікації «ЮНІСКАН/ГС1 РУС». Всі інші компанії, що пропонують присвоєння штрих-коду міжнародного стандарту EAN, є посередниками або ж шарлатанами.

Для того щоб безкоштовно кодувати свою продукцію, вашому підприємству необхідно вступити в ГС1 РУС (це можуть зробити тільки комерційні організації). Якщо ви вирішили стати членом ГС1 в російському представництві, то відправляйте заяву про вступ та перелік продукції, що підлягає кодуванню. Після того, як ваша заява буде отримано, вам буде необхідно перерахувати на розрахунковий рахунок вступний внесок у розмірі 25 000 рублів (ПДВ не обкладаються). Форми заяви та переліку продукції дивіться на сайті ГС1 РУС.

Як же відбувається процес присвоєння штрих-коду? Перш за все, вам необхідно отримати набір цифр, які і будуть його складати. Спочатку компанії присвоюється префікс підприємства GS1. Далі ви отримуєте номера продукції вашого підприємства - кількість цифр залежить від того, скільки цифр включає префікс підприємства.

Залежно від варіанту сканування (на складі, на касі) вибирається символіка штрихового коду, а також місце розташування етикетки. Коли символіка визначена, починається розробка дизайну. Розмір етикетки залежить від усіх перерахованих вище параметрів, а також від можливостей друкарського обладнання. Важливо, щоб цифри під смужками були добре видні, на випадок пошкодження етикетки і неможливості сканування.

При виборі кольору штрих-коду орієнтуйтеся на наступне: класичними кольорами є чорний на білому фоні, також ви можете вибрати будь-який темний колір (темно-коричневий, темно-синій, темно-зелений). В якості фону як варіант можуть бути використані світлі відтінки червоного.

Друк етикеток зі штрих-кодами здійснюється або в друкарні, або в умовах офісу - на лазерному або термотрансферном принтері. Після того як штрих-код надрукований, його якість перевіряється спеціальним приладом - верифікатором.

Автор: Максим Привалов
Рекомендуємо почитати:
Коментарі: