» »

Як створити свій кооперативПорядок створення та функціонування виробничих кооперативів регламентований Цивільним Кодексом РФ, а також Федеральним законом, що визначає статус та основні принципи діяльності таких організацій - ФЗ «Про виробничих кооперативах». З урахуванням того, що кооператив має статус юридичної особи, його реєстрація здійснюється відповідно до порядку, визначеного Федеральним законом «Про державну реєстрацію юридичних осіб і індивідуальних підприємців».

Як створити свій кооператив

Звичайно, можна для реєстрації скористатися послугами посередників, однак, володіючи певною часткою терпіння, цілком можна пройти весь процес самостоятельно.Прідумайте кооперативу назву. Майте на увазі, що законодавчо закріплено вимогу про обов'язкове включення до фірмове найменування словосполучення «виробничий кооператив» або слово «артіль».

Напишіть протокол про створення кооперативу.

Складіть статут, в обов'язковому порядку включивши в нього пункти, які потрібно прописати відповідно до законодавства. Повний перелік цих пунктів наведений у статті 5 Федерального закону «Про виробничих кооперативах».

Подбайте про адресу реєстрації. Для реєструючого органу необхідно підготувати гарантійний лист.

Сплатіть державне мито.

Сплатіть пайові внески. Згідно із законодавством, до моменту реєстрації всі учасники артілі повинні внести як мінімум десяту частину свого внеску, сума, що залишилася вимагає внесення протягом року після того, як кооператив буде зареєстрований. Якщо пайові внески вносяться грошовими коштами, для їх внесення необхідно відкрити тимчасовий рахунок у банку. У разі оплати паїв майном, складається акт оцінки внесеного майна, що підписується всіма учасниками кооперативу.

Заповніть форму Р11001 (бланк Заяви про державну реєстрацію юридичної особи при створенні).

Тепер до моменту створення свого кооперативу вам залишилося зовсім небагато. Зберіть весь комплект документів (вимоги до складу документів на дату подання краще уточнити в податковій інспекції; також там підкажуть, які документи треба підписати, які необхідно зшити і завірити підписом із зазначенням кількості прошитих і пронумерованих аркушів і т.д.).

Відправляйтеся до податкової інспекції, яка здійснює реєстрацію створюваних юридичних осіб (у Москві це МИФНС № 46 по м. Москві, в Санкт-Петербурзі - МИФНС № 15). Подавайте документи і чекайте п'ять робочих днів. Протягом цього терміну вас зобов'язані зареєструвати або повернути документи (зазвичай статут) на доопрацювання.

Автор: Максим Привалов
Рекомендуємо почитати:
Коментарі: