» »

Що таке бізнес-кейсДля того щоб власну справу постійно розвивалося, а створене вами підприємство трималося на плаву, необхідно володіти навичками ведення бізнесу. Тому бізнес-навчання стало неймовірно популярним, а його частиною є робота з бізнес-кейсами.

Що таке бізнес-кейс
Бізнес-навчання - це нове для російської педагогіки напрямок. Засноване воно на поєднанні методів теоретичного впливу і практичного використання отриманих знань. Зачату на перших етапах пізнання систем управління та адміністрування педагоги та бізнес-тренери пропонують використовувати метод бізнес-кейсів. Придуманий в Гарвардському університеті, цей метод допомагає не тільки вивчати прийоми успішного ведення бізнесу, а й розбирати ситуації, які були в практиці реальних фірм.
Він став неймовірно популярним у школах, які займаються бізнес-навчанням, а також у тренінг-центрах і деяких рекрутингових агентствах.

Bicness case

Термін бізнес-кейс визначається як навчальна ситуація, яка мала місце бути в існуючій в реальності компанії. Бізнес-кейс не є штучною створеної викладачем ситуацією, і в цьому його особлива практична значимість і унікальність.

Бізнес-кейс застосовується для того, щоб визначити пізнання навчається з тому чи іншому бізнес процесі, а також уміння нестандартно мислити, аналізувати і приймати рішення в реальних умовах, працювати в команді, лавірувати, робити висновки і пропонувати рішення.

Бізнес-кейс являє собою всебічно розгляд тієї чи іншої ситуації, яка трапилася в конкретній компанії. У ситуацію входить безліч компонентів: інформація про внутрішню ситуацію фірми, кадровому резерві та потенціалі, нерідко - міжособистісних відносинах колективу, засновників, партнерів, про її зовнішніх справах, найближчих конкурентів, аналітичні дані, а також те, як компанія змінювалася протягом часу свого існування під впливом зовнішніх факторів.

Цінність методу і в тому, що рішення, запропоноване студентами, можна порівняти з тим рішенням, яке знайшла компанія для вирішення поставленого завдання. Більш того, викладачі зазвичай володіють інформацією про подальший розвиток подій, що дозволяє сказати про те, чи правильно відреагувала компанія або рішення студентів було б для неї переважно.

Stress case

Вирішуючи представлені бізнес ситуації, студенти стикаються з багатьма проблемами, адже їм доводиться працювати з приблизними даними, з обмеженою кількістю інформації. Проте, бізнес-кейси є ефективними і з них багато чого можна почерпнути у своїй подальшій діяльності у сфері бізнесу. Вони допомагають дізнатися, якими можуть бути ситуації в реальності і як з ними можна впоратися. Також вони необхідні для того, щоб застосувати свої знання в галузі бізнесу на практичних заняттях під час навчання.

Цей же метод використовують великі компанії для тестування кандидатів при прийомі на роботу.

Самостійне вирішення кейсів нерідко буває кваліфікаційним іспитом, який називають ще стресовим. Студента розміщують в закритому приміщенні і дають навчальні матеріали. За відведений кількість часу йому пропонується вирішити портфель кейсів, при цьому можна користуватися будь-якими інформаційними системами.

Автор: Максим Привалов
Рекомендуємо почитати:
Коментарі: