» »

Як закрити діяльність підприємцяЯк закрити діяльність підприємця. Для припинення діяльності індивідуального підприємця подається заява за формою р26001. До нього додається пакет документів, перелік яких буде написаний далі. Причому закривати підприємства слід заплатити належні податки, а також страхові внески і взяти з пенсійного фонду довідку про відсутність заборгованостей.

Як закрити діяльність підприємця
Вам знадобиться
  • - паспорт;
  • - свідоцтво ІПН;
  • - свідоцтво ЕГРНІП;
  • - ЕГРІП;
  • - бланк заяви за формою р26001;
  • - довідка з пенсійного фонду про відсутність заборгованості;
  • - друк.

Перш ніж почати процедуру закриття підприємства з організаційно-правовою формою індивідуальний підприємець, відзвітуйте перед податковою інспекцією за період, коли ваша фірма була діючою. Здайте всі звіти і перерахуйте розраховані податки залежно від обраної системи оподаткування.

Про ліквідацію попередьте весь персонал за два місяці до фактичної дати припинення діяльності. Напишіть на ім'я кожного співробітника повідомлення та вручите їх працівникам. Внесіть записи в трудові книжки фахівців і видайте належні їм грошові кошти при звільненні.

Заплатіть до пенсійного фонду страхові внески, обчислені за період здійснення діяльності. Попросіть співробітників написати вам довідку про відсутність заборгованостей перед бюджетом. Такий документ може бути виданий вам тільки в тому випадку, якщо кошти перераховані з вашого розрахункового рахунку в повній мірі.

Прийдіть в банк, в якому у вас є розрахунковий рахунок. Напишіть заяву про закриття рахунку. Банківські працівники здійснять цю процедуру в найкоротші терміни. Візьміть документ, що підтверджує закриття вашого розрахункового рахунку.

Знищте друк, для цього напишіть заяву, прикладіть до нього ксерокопію вашого паспорта, а також платіжний документ (квитанцію) про сплату державного мита. Перерахований перелік документації уявіть в реєструючий орган. Якщо ви використовували касовий апарат для здійснення фінансових операцій, зніміть його з обліку, для цього направте відповідну заяву до податкової інспекції.

Складіть заяву про припинення діяльності індивідуального підприємця. Для цього використовуйте уніфіковану форму р26001. Прикладіть до неї свій паспорт, його копію, свідоцтво ІН, виписку з ЕГРІП, довідку про відсутність заборгованостей по страхових внесках до пенсійного фонду та квитанцію про оплату державного мита уявіть до податкового органу або надішліть поштою з описом вкладення.

Протягом п'яти банківських днів вас знімуть з обліку, видадуть свідоцтво про зняття з реєстрації вас як індивідуального підприємця. Врахуйте, що останній документ вам слід пред'являти в разі необхідності, тому що інформація про припинення вашої діяльності може затриматися.

Автор: Максим Привалов
Рекомендуємо почитати:
Коментарі: