» »

Як закрити організаціюЯк закрити організацію. Будь-яка організація рано чи пізно може припинити своє існування. Причини закриття можуть бути різні: бізнес приносить збитки замість прибутку; була проведена податкова перевірка, яка виявила порушення; суперечка між директорами фірми; заборгованість фірми, яка стягується в судовому порядку. Якщо вам все-таки доводиться закривати свою організацію, зробіть це правильно.

Як закрити організацію

Закрийте фірму за допомогою офіційної ліквідації. Після вашого рішення про закриття буде проведена повна податкова перевірка, знищення печаток, підшивка і здача в архів документів фірми. Недоліками такого способу закриття є лише тривалість (займе від 6 міс. До 2 років) і дорожнеча, коштуватиме близько 50 тис. рублів.

Реорганізуйте фірму, приєднайте її до іншої, можливо, більш великої. Коли до державного реєстру буде внесено відповідний запис, можна вважати, що фірма благополучно закрита. Директор фірми повинен буде припинити свої повноваження і передати документи фірмі-наступниці. Таким способом фірму можна буде закрити за 3-4 міс., А коштувати це буде близько 60 тис. рублів.

Продайте фірму, ліквідувавши її. Це найшвидший спосіб, який не зажадає витрат. На продаж у вас піде від 2 до 5 тижнів. Але продажі бувають різні, уважно ознайомтеся з її різновидами.

Зробіть нотаріальне завірення. Складіть договір купівлі-продажу і завірте його у нотаріуса. Термін продажу 2-3 тижні, вартість складе близько 16 тис. рублів, плюс до цього нотаріальні витрати по 15-20 тис. рублів на людину.

Продавайте фірму шляхом збільшення статутного капіталу. Такий продаж складається з двох етапів. Спочатку вводиться новий учасник, а на другому етапі вводяться старі учасники організації. Але перед таким продажем повинна бути проведена перереєстрація. Термін продажу складе 4-5 тижнів, вартість близько 42 тис. рублів. Цей спосіб хороший, якщо у фірмі більше 1 учасника.

Продайте фірму шляхом збільшення статутного капіталу з одночасною перереєстрацією і зміною генерального директора. У даному випадку з одночасною зміною учасників повинна відбутися і зміна генерального директора. Термін продажу займають 4-5 міс. і коштуватиме в межах 55 тис. рублів.

Автор: Максим Привалов
Рекомендуємо почитати:
Коментарі: