» »

Як закрити ПБОЮЛПри закритті ПБОЮЛ потрібно стільки всього не упустити з виду. І головне - відразу ж оплатити квитанції Пенсійного фонду. Втім, сама по собі процедура закриття досить проста, якщо діяти доцільно.

Як закрити ПБОЮЛ

Заповніть заяву про ліквідацію ПБОЮЛ або ІП за формою Р26001 «Заява про державну реєстрацію припинення фізичною особою діяльності в якості індивідуального підприємця у зв'язку з прийняттям ним рішення про припинення даної діяльності». Бланк ви можете взяти в будь інспекції Податкової служби або на сайті, присвяченому закриттю індивідуальних підприємств, наприклад www.ipclose.ru.

Сплатіть держмито за закриття ПБОЮЛ в найближчому відділенні «Ощадбанку». Реквізити рахунку для оплати мита можна знайти в тих же джерелах, де і зразок бланка заяви на закриття.

Здайте до податкової служби за місцем реєстрації вашого ІП заяву про закриття ІП за формою Р26001 та квитанцію про оплату держмита за закриття ІП з позначкою про оплату. Співробітник податкової служби видасть вам розписку про отримання документів від вашого обличчя.

Через 5 робочих днів знову відвідайте відділення податкової служби і, пред'явивши особистий паспорт і розписку про отримання необхідних документів, отримаєте Свідоцтво про державну реєстрацію припинення фізичною особою діяльності в якості індивідуального підприємця, а також Виписку з єдиного державного реєстру індивідуальних підприємців.

Повідомите відділення Пенсійного фонду про закриття вашого ПБОЮЛ письмовою заявою. Для цього вам знадобляться особистий паспорт та Свідоцтво про державну реєстрацію припинення фізичною особою діяльності в якості індивідуального підприємця. Співробітник Пенсійного фонду складе звіт і видасть вам квитанції на погашення заборгованості по обов'язкових фіксованих платежів.

Погасіть заборгованість по обов'язкових фіксованих платежів в будь-якому відділенні «Ощадбанку Росії». Процедура закриття вашого індивідуального підприємства завершена.

Автор: Максим Привалов
Рекомендуємо почитати:
Коментарі: