» »

Як отримати гроші на розвиток свого бізнесуОдним із способів знайти гроші на розвиток свого бізнесу служить пошук і залучення інвесторів. На Заході люди, що фінансують чужі проекти, в тому числі на початковій стадії, називаються бізнес-ангелами. Втім, роблять вони це зовсім не з добродійності, а виключно заради заробітку. У Росії це явище ще в зародковому стані. Але вже присутня.

Як отримати гроші на розвиток свого бізнесу
Вам знадобиться
  • - бізнес-план;
  • - вихід на потенційного інвестора;
  • - комунікативні здібності.

Перше, що захоче бачити потенційний інвестор - бізнес-план вашого проекту. Будь ділова людина, вкладаючи свої гроші в те чи інше починання, хоче знати чітку відповідь: скільки, що і коли він отримає взамен.Еслі ж у вас немає бізнес-плану з чітко прописаної фінансової складової, ніхто не стане витрачати на ваш проект не те що гроші, навіть час на ознайомлення з нім.Прі складанні бізнес-плану для отримання державної субсидії на перший план висувається соціальна значимість проекту. При залученні ж інвестицій вона теж може мати певне значення, але однозначно не першочергове.

Перш ніж писати бізнес-план, буде не зайвим почитати спеціальну літературу, присвячену цьому процесу, можливо, навіть пройти курси навчання бізнес-планування (але вибирати дуже ретельно. В числі освітніх продуктів популярної нині бізнес-тематики чимало відверто не вартих уваги).
До того, що прочитаєте і почуєте, поставтеся критично. На вашого потенційного інвестора навряд чи справить враження, що ви визубрили різні види бізнес-планів. А ось зміст цього документа може його або зачепити, або ні.

Готовий бізнес-план покажіть фахівцеві, краще декільком та з різних місць. Охоче ​​консультують з написання бізнес-планів за невелику плату в регіональних агентствах з розвитку підприємництва. Але не забувайте, що агентства звикли переважно до бізнес-планів для отримання держсубсидії, основний читач яких - чиновник, вирішальний, кому дати денег.У приватного інвестора інтереси дещо інші, ніж у держави.

Коли бізнес-план готовий, можна приступати до пошуку інвестора. Тут гарні всі доступні способи: через знайомих, які можуть вас звести з потрібною людиною і порекомендувати йому, різні фонди, що фінансують бізнес-проекти ... Немає стовідсоткової ймовірності провалу і при зверненні безпосередньо до цікавить кандидату в інвестори.В Загалом, щоб прорватися, треба дерзати. І успіх може прийти з самою несподіваного боку.

Автор: Максим Привалов
Рекомендуємо почитати:
Коментарі: