» »

Як отримати поліс ОМС ІПДля людей, що працюють за наймом, система отримання страхового поліса обов'язкового медичного страхування проста і зрозуміла - через деякий час після офіційного працевлаштування працівник може отримати цей документ у відділі кадрів. Оформленням документа займається сама організація. Але як у цій ситуації бути індивідуальному підприємцю? Для нього також передбачено механізм отримання поліса.

Як отримати поліс ОМС ІП
Вам знадобиться
  • - паспорт;
  • - свідоцтво про реєстрацію індивідуального підприємця;
  • - свідоцтво про постановку на облік в податковому органі.

Зверніться до Фонду обов'язкового медичного страхування за місцем реєстрації. Воно вказано в реєстраційних документах індивідуального підприємця і часто відповідає його домашньою адресою. Знайти координати відділення фонду можна на його сайті. Зайдіть в розділ «Територіальні фонди ОМС», виберіть зі списку ваш суб'єкт федерації. Клікнувши на відповідну йому посилання, ви побачите адресу та телефони регіонального відділення фонду.

У фонд прийдіть з паспортом і свідоцтвом про реєстрацію індивідуального підприємця. Там вам необхідно буде отримати свідоцтво про реєстрацію у Фонді обов'язкового медичного страхування (ФОМС).

Якщо вам відповідне свідоцтво вже прислали поштою від ФОМС, то повторно звертатися туди не потрібно.

З отриманим документом зверніться в одну із страхових компаній, що надають послуги обов'язкового медичного страхування. За що набрало чинності новим законом, ви можете вибрати одну з декількох компаній. Укладіть з нею договір на страхове обслуговування.

Знайти список страхових компаній з координатами можна на сайтах деяких регіональних відділень ФОМС, наприклад, на порталі ФОМС Санкт-Петербурга. У виборі ви можете керуватися різними факторами, наприклад, ротацією організації, а також враховувати думки, висловлювані людьми на інтернет-форумах.

Отримайте ваш поліс у страховій компанії. Там же ви зможете отримувати і поліси для співробітників, якщо ви будете наймати їх на роботу.

Автор: Максим Привалов
Рекомендуємо почитати:
Коментарі: