» »

Як відбувається ліцензування виду діяльностіЛіцензування окремих видів підприємницької діяльності вважають одним з ефективних інструментів державного контролю над приватним бізнесом. Наприклад, щоб відкрити страхову компанію або кредитну організацію, підприємець зобов'язаний спочатку отримати ліцензію.

Як відбувається ліцензування виду діяльності

Законодавство Росії визначає термін «ліцензування» як «встановлену законом необхідність отримання ліцензії, її переоформлення, припинення дії, призупинення або анулювання». Об'єктом ліцензування виступають деякі види підприємницької діяльності. Ваш бізнес ні в одній з цих сферах не буде законним, поки ви не отримаєте ліцензію. Мінімальним терміном дії ліцензії закон вважає п'ятирічний, а в деяких випадках вона може діяти безстроково.

Список органів, які мають право на видачу ліцензії, зазначений у Постанові Уряду Росії «Про ліцензування окремих видів діяльності». Процедура з отримання подібного дозволу починається з письмової заяви підприємця у відповідний орган, що ліцензує. У ньому мають бути зазначені такі відомості:

- назва вашої організації із зазначенням фізичної та юридичної адреси; - назва різновиду вашого підприємства (ТОВ, ЗАТ і т.д.); - відомості, що підтверджують факт реєстрації вашого юридичної особи.

Бізнесмену, який здійснює свою діяльність у формі ІП, доведеться надати також повні відомості про його місце проживання, дані паспорта та ІПН.

Крім заяви надайте в орган ви надасте копії установчих документів (попередньо нотаріально завірені) та квитанцію про оплату держмита в Ощадбанку РФ.

Після того як орган, що ліцензує отримає всі необхідні документи, почнеться п'ятиденний процедура перевірки правильності наданих вами відомостей. Після ретельної перевірки документів на відповідність орган прийме рішення і складе письмовий висновок. У разі відмови в ньому мають бути вказані причини відмови та способи їх усунення в найкоротші терміни.

Автор: Максим Привалов
Рекомендуємо почитати:
Коментарі: