» »

Що потрібно, щоб відкрити свій автосалонЕкономічна стабільність в країні дає бізнесменам можливість замислюватися про довгострокові вкладення, потенційно здатних принести значний прибуток. До таких видів бізнесу, зокрема, відноситься відкриття автосалону з продажу нових автомобілів.

Що потрібно, щоб відкрити свій автосалон
Незважаючи на те, що ринок автомобілів в Росії наближається до перенасичення, незайняту нішу знайти можна. Це стосується як тієї або іншої марки автомобілів, так і регіону її реалізації. Однак потрібно серйозно вивчити потенційний ринок, щоб значні вкладення не пропали даремно, а ваш салон не закрився через нерентабельність.

Перші кроки

Щоб відкрити свій автосалон, в першу чергу необхідно зареєструвати підприємство, вибрати форму власності та коди діяльності, стати на облік у податковій службі. Після цього можна починати переговори з виробниками автомобілів. Врахуйте, що багато автомобільні концерни пред'являють досить жорсткі вимоги до своїх дилерів, а деякі й зовсім вимагають, щоб в автосалоні стояли машини тільки їх марки. Від цих вимог залежить розташування вашого майбутнього салону, його площа, оформлення, наявність додаткових послуг, таких як продаж оригінальних запчастин, авторизоване сервісне обслуговування, тест-драйв.

Уклавши договір про наміри з одним або кількома виробниками, можна приступати до пошуку відповідного приміщення або його будівництву. Вам потрібно достатньо велика площа, яка дозволить представити максимальний асортимент. Основні витрати на відкриття автосалону пов'язані саме з приміщенням і можуть варіюватися від півмільйона доларів в регіонах до двох-трьох мільйонів доларів в столиці. Природно, діапазон цін залежить не тільки від вартості землі та виробництва будівельних робіт, але і від вимог конкретного автовиробника.

Підготовка до відкриття

Взагалі, оптимальними витратами на відкриття автосалону «з нуля» вважаються суми в діапазоні від 700 тисяч доларів в регіонах і до 4-5 мільйонів - у Москві. При цьому чистий прибуток салону рідко перевищує 2% від обороту, тому окупність наступає не раніше, ніж через п'ять років.

Необхідно буде і вирішити питання з логістикою, тобто каналом доставки готових автомобілів від виробника в ваш салон. Як правило, великі автоконцерни, що мають свої представництва в Росії, організують доставку і проходження митниці самі, але зустрічаються і ті, хто подібних послуг не надає, тому вам доведеться шукати перевізника, займатися страховкою і митним оформленням самостійно.

Що стосується рекламної кампанії, то в більшості випадків готові рекламні матеріали, а також рекомендації щодо її проведення також надаються виробниками, але якщо ви працюєте з невідомою маркою, то доведеться закладати в бюджет ще й заходи, спрямовані на привернення уваги до вашої організації.

Щоб виробник сприймав вас як ефективного дилера, ваш автосалон повинен буде чинити певну мінімальну кількість продажів на рік. У випадку з автомобілями середнього цінового сегмента буде потрібно продавати близько ста одиниць техніки на рік, у той час як нижня планка для більш дорогих машин становить зазвичай близько 70 штук на рік.

Автор: Максим Привалов
Рекомендуємо почитати:
Коментарі: