» »

Як вести бухгалтерію по фірміЗгідно з Федеральним законом, всі організації повинні здійснювати бухгалтерський облік. Це необхідно для фінансової оцінки діяльності підприємства, а також для звіту перед податковими інстанціями. Вести облік може як керівник, так і бухгалтер або аутсорсингова компанія.

Як вести бухгалтерію по фірмі

У тому випадку, якщо ви є товариством з обмеженою відповідальністю, складіть облікову політику організації. У цьому документі пропишіть таку інформацію, як спосіб ведення обліку, порядок здачі звітності, спосіб ведення податкового обліку та розрахунку оподатковуваної бази. Тут затвердьте та форми документів, які ви плануєте використовувати при здійсненні діяльності, наприклад, накази. Цей документ являє собою сукупність правил ведення бухгалтерського обліку.

Для здійснення бухгалтерії вам знадобиться програма, адже якщо у вас великий оборот, вести облік вручну недоцільно і трудомістким. Тому подбайте про встановлення ліцензійної версії 1С.

Ви повинні організувати порядок збору та обробки документації. Призначте відповідальних людей. Наприклад, збір інформації у великих компаніях здійснюють кур'єри. Подбайте і про кадрову документації, адже від цих даних залежить розрахунок заробітної плати.

Розробіть регістри бухгалтерського обліку, тобто журнали. Вони допоможуть систематизувати і зберігати вхідну і вихідну інформацію.

Бухгалтерський облік залежить від обраного вами режиму оподаткування. Наприклад, при ЕНВД ви повинні здавати до податкової інспекції декларацію по єдиному податку на поставлений дохід. Якщо ви застосовуєте ОСНО, по закінченню звітного періоду складайте кілька декларацій - з податку на прибуток, з ПДВ, по майну і т.д. Крім цього ви повинні кожен квартал надавати бухгалтерську звітність (баланс, звіт про прибутки і збитки та інші).

При здійсненні бухгалтерського обліку на підприємстві керуйтеся Федеральним законом, кодексами РФ, Положенням з бухгалтерського обліку. Використовуйте тільки редакції з останніми змінами.

Автор: Максим Привалов
Рекомендуємо почитати:
Коментарі: