» »

Як вести реєстр ЗАТРеєстр ЗАТ - відомості про членів акціонерного товариства та їх права відносно акцій цього товариства, які є цінними паперами. Будь-яке ЗАТ, навіть якщо до складу його членів входить всього лише одна людина, зобов'язана забезпечити ведення і зберігання реєстру акціонерів відповідно до ст. 22 Федерального закону «Про акціонерні товариства».

Як вести реєстр ЗАТ

Вести реєстр ЗАТ необхідно з моменту створення товариства. Він може містити більше 20 різних форм, положень і журналів, які заповнюються в суворій відповідності до законодавства РФ. У реєстрі містяться відомості про всіх колишніх і теперішніх членах суспільства, його акціонерів, а також відомості про всі угоди, які проводилися з акціями даного ЗАТ.

У тому випадку, коли кількість членів суспільства більше 50, його ведення має бути передано спеціалізованої організації-реєстратору. При цьому саме ЗАТ і його керівництво не звільняється від відповідальності за його ведення і зберігання.

Якщо кількість акціонерів ЗАТ не перевищує 50 осіб, його реєстр може вести особа, яка призначається відповідальним за це з числа членів суспільства. Як правило, це генеральний директор. З жовтня 2008 року було скасовано обов'язкову вимогу мати в штаті ЗАТ співробітника, який має кваліфікаційний атестат фахівця фінансового ринку, допуск до ведення реєстру цінних паперів.

З листопада 2009 року діє новий порядок самостійного ведення реєстру власників іменних цінних паперів. Вам необхідно керуватися в роботі з реєстром Наказом ФСФР від 13.08.2009 р. № 09-33/пз-н. Розробити та затвердити локальний нормативний документ - правила ведення реєстру власників іменних цінних паперів вашого ЗАТ.

Ці правила не складають відомості, що відносяться до комерційної таємниці. Тому всі закриті акціонерні товариства зобов'язані опублікувати їх текст з мережі інтернет на своєму сайті або на будь-якому іншому інформаційному ресурсі. Направте власникам цінних паперів - акціонерам ЗАТ - завірені в належному порядку копії правил ведення реєстру.

Автор: Максим Привалов
Рекомендуємо почитати:
Коментарі: