» »

Як ліквідувати ТОВ самостійноЯк ліквідувати ооо самостійно. У деяких випадках ліквідація ТОВ є єдиним виходом для того, щоб не нарощувати кредиторську заборгованість і зберегти активи. Загальні правила здійснення цієї процедури для товариства з обмеженою відповідальністю встановлено статтями 61-65 ГК РФ і конкретизуються статтею 57 Федерального закону «Про товариства з обмеженою відповідальністю.

Як ліквідувати ТОВ самостійно

Ліквідація ТОВ являє собою припинення його існування як юридичної особи і суб'єкта цивільного обороту. Головною особливістю цього процесу є відсутність правонаступництва, тобто права і обов'язки не переходять до інших осіб.

Відповідно до закону, ця процедура може здійснюватися добровільно або в примусовому порядку на підставі рішення суду.

Самостійна ліквідація - процес дуже складний, трудомісткий. Для початку на загальних зборах засновників рада директорів або директор вносить пропозицію про ліквідацію товариства та формуванні спеціальної ліквідаційної комісії. З моменту її призначення до неї переходить право керувати діяльністю підприємства. Вона публікує в ЗМІ друковану інформацію про ліквідацію товариства, інформує кредиторів про майбутню процедуру, а також порядок і строки пред'явлення ними вимог. Цей термін не може бути менше двох місяців з моменту появи публікації.

Протягом трьох днів після документального оформлення остаточного наміри провести закриття фірми комісія має інформувати податковий орган шляхом заповнення і пред'явлення спеціальних форм.

По закінченню періоду, протягом якого зацікавлені сторони могли звернутися з вимогою виконання їхніх непогашених зобов'язань, підготовляється так званий проміжний ліквідаційний баланс. Він містить фінансові відомості про підприємство, його майно і зобов'язання.

Наступним етапом процедури ліквідації є погашення боргів перед кредиторами. Для цього існує встановлена ​​законодавством черговість. У першу чергу здійснюють виплати фізичним особам з відшкодування збитку за заподіяну шкоду здоров'ю та життю в результаті основної діяльності підприємства; в другу - відбувається виплата зарплати, посібників, премій та інших винагород працівникам. Потім виконуються зобов'язання перед бюджетом та позабюджетними фондами і погашаються інші борги.

Далі ліквідаційна комісія проводить повний розрахунок з податків та інших обов'язкових платежах, здає декларації та здійснює зняття з обліку в ПФР, ФСС, ФОМС і ЕГРПО, розподіляє активи, що залишилися між засновниками товариства згідно їх пайовій участі.

Процедура закриття бізнесу закінчується наданням підсумкового ліквідаційного балансу і отриманням свідоцтва про державну ліквідації юридичної особи.

Автор: Максим Привалов
Рекомендуємо почитати:
Коментарі: