» »

Як налагодити облік у виробництвіБухгалтерський облік на виробничих та інших підприємствах є вкрай важливим процесом, від якого безпосередньо залежать їх прибутковість і законність діяльності. Налагодити його необхідно вже в перші дні створення компанії.

Як налагодити облік у виробництві
Вам знадобиться
  • - бухгалтерські документи;
  • - рахунку;
  • - штат бухгалтерії.

Вибір бухгалтерського обліку на підприємстві повинен здійснюватися відповідно до основних принципів облікової політики, яка являє собою складний комплекс різних організаційних заходів, що включають твердження рахунків синтетичного та аналітичного обліку, регулювання документообігу з урахуванням первинних і бухгалтерських документів, визначення змісту та обсягу звітності, вибір системи оподаткування та т . д.

Виберіть форму організації на підприємстві бухгалтерського обліку. При цьому потрібно враховувати величину підприємства (мале, середнє або велике), його організаційно-правову форму, особливості виробництва та управління, доступні методи обробки фінансової інформації. Наприклад, якщо у вас велике підприємство з великою кількістю дочірніх компаній, слід вибирати децентралізований облік, що передбачає створення в кожному підрозділі власного відділу бухгалтерії та затвердження головного бухгалтера. Позитивна сторона такого обліку полягає в тому, що апарати бухгалтерії знаходитимуться за місцем вчинення фінансових операцій, і це в свою чергу буде скорочувати терміни їх проведення та дозволить до спростити контроль. Що стосується негативних сторін, в деяких ситуаціях буває складно підібрати велика кількість співробітників відповідної кваліфікації.

Встановіть систему централізованого бухгалтерського обліку, якщо ваше підприємство є невеликим. У даній ситуації компанія та її філії здійснюватимуть операції під керівництвом одного бухгалтера. Також існує можливість організації бухгалтерського обліку на договірних засадах. При цьому у вас вже не буде необхідності в пошуку кваліфікованих бухгалтерів. Також додаткову перевагу централізованого обліку полягає в особливій концентрації облікових робіт, при якій що створюються сприятливі умови для використання автоматизованих систем проведення бухгалтерського обліку.

Автор: Максим Привалов
Рекомендуємо почитати:
Коментарі: