» »

Як визначити якості ефективного партнера по бізнесуКерівник бізнесу - це як батько або мати. Це людина, яка всією душею вболіває за своє дитя. А тому довіряти управління своїм бізнесом іншій людині дуже складно. Але що робити, якщо поодинці вже не справляєшся або бізнесу просто необхідний досвідчений чоловік і фінансові вливання.

Як визначити якості ефективного партнера по бізнесу
Вам знадобиться
  • Ідея, бізнес, мета

Перш за все потрібно визначити поточний стан вашого бізнесу. Найчастіше на початковій стадії реалізації проекту необхідний партнер-однодумець, який буде підбадьорювати, допомагати, в першу чергу морально. Наприклад, є ідея, яка, на думку автора, буде успішною, але як реально піде справа - не сосем зрозуміло. У даному випадку виникає велика кількість сумнівів. Якраз у цей момент і потрібна підтримка. У цій ситуації партнер повинен бути досить близький за духом, знайомий з напрямком ведення бізнесу та повністю поділяти ваші уявлення про успішне майбутнє вашого проекту.

Далі може виникнути ситуація, коли є партнер по духу, але при веденні бізнесу з'являються серйозні питання планування, комерціалізації, просування. Ось тут вже необхідний партнер з досвідом, бажано вже реалізував успішний проект. А крім цього, часто виникає необхідність у великому фінансовому вливанні. Тобто з'являється необхідність у інвесторі. Інвестор може не брати участь у процесі управління та організації бізнесу, а просто вкладати свої кошти та отримувати певний відсоток. Але тут і виникає складність: чи потрібен взагалі цей інвестор, який буде з'їдати частина вашого пирога?

Таким чином, формується ситуація вибору: партнер-однодумець, партнер-інвестор або партнер-експерт.

У даному випадку питання можна вирішити наступним чином: 1. Ви знаходите людини зі свого найближчого оточення, який суміщатиме в собі всі 3 позиції. 2. Частина функцій ви берете на себе, наприклад, фінансування, якщо є така можливість. 3. Залучити до бізнесу всіх трьох партнерів.

Визначившись з варіантом партнерства, необхідно мати на увазі, що вести бізнес поодинці дуже складно. У веденні бізнесу можна виділити три ключові позиції: 1) Власне стратегічне управління. 2) Управління фінансовими потоками. 3) Управління продажами.

Сенс у тому, щоб усі ці позиції очолювали професіонали, однодумці і, найголовніше, люди, які довіряють один одному в усіх відношеннях.

Автор: Максим Привалов
Рекомендуємо почитати:
Коментарі: