» »

Як організувати облік в торгівліТоргівля - один з найбільш затребуваних видів підприємницької діяльності. Займатися купівлею-продажем товарів і послуг в Росії можна без обмежень. Право на вільне заняття торговельною діяльністю закріплено і за організаціями, і за громадянами. Про це говорить Указ Президента "Про свободу торгівлі" 1992 року. Там, де є права, є і обов'язки. Вести різні види обліку - одна з основних.

Як організувати облік в торгівлі

Якщо ви маєте намір всерйоз і надовго зайнятися торгівлею, підготуйтеся до того, що успіх вашої діяльності багато в чому буде залежати від грамотно вибудуваної системи документообігу. Пам'ятайте: правильне документальне оформлення будь-яких господарських операцій дасть можливість без помилок вести бухгалтерський і податковий облік, налагодити результативний внутрішній контроль над витратами.

Вивчіть головний нормативний документ, який встановлює єдині засади ведення бухгалтерського обліку в Російській Федерації: Федеральний закон від 21 листопада 1996 р. N 129-ФЗ "Про бухгалтерський облік". Якщо ви будете застосовувати спрощену систему оподаткування, то досконально всі вимоги цього Закону вам виконувати не доведеться: бухоблік торкнеться тільки об'єктів основних засобів і нематеріальних активів.

Розробіть облікову політику вашої торгової фірми з поправкою на плановану структуру та інші особливості діяльності.

Врахуйте, що з 1 січня 2009 р. головним вашим керівництвом при розробці облікової політики має стати Положення з бухгалтерського обліку "Облікова політика організації" (Загальноприйнята абревіатура - ПБО 1/2008). Стверджує облікову політику торгової компанії керівник.

Затвердіть ті форми первинних облікових документів, які не підпадають під типові зразки, а також форми для внутрішньої бухгалтерської звітності, потрібної саме вам. Конкретизуйте правила документообігу і технологію обробки облікової інформації стосовно вашої фірмі.

Візьміть до уваги, що у всіх господарських операцій торговельного підприємства повинні бути виправдувальні документи (первинні облікові документи). На їх підставі і ведеться бухгалтерський облік.

Врахуйте, що Закон N 129-ФЗ допускає використання для обліку не тільки первинних бухгалтерських документів з альбомів уніфікованих форм, але й самостійно розроблених. Умова одна - в документі повинні міститися обов'язкові реквізити, зазначені в ст. 9 Закону. Наприклад, офіційно не затверджена уніфікована форма акта про виявлення неякісного товару після прийняття його на склад. Такі документи розробляються торговою компанією самостійно, а їх використання оформляється додатком до облікової політики.

Коли ви прийняли первинні документи до обліку, перевірте їх і систематизуйте. І тільки потім відобразіть в регістрах бухгалтерського обліку (згідно ст. 10 Закону N 129-ФЗ).

Завершальний етап документообігу в організації торгівлі - зберігання документів. Мінімальний термін для «первинки», регістрів бухобліку і звітності - 5 років.

Автор: Максим Привалов
Рекомендуємо почитати:
Коментарі: