» »

Як розвивати свою фірмуЯкщо ви втомилися працювати на сторонню людину і вирішили відкрити власну фірму, значить, ви зробили найперший крок на шляху до достатку та успіху. Тепер настав час активно розвивати свою фірму. І цей крок повинен бути впевненим і грамотним.

Як розвивати свою фірму

Самостійно підберіть колектив. Проводьте різні тестування, співбесіди і анкетування, перш ніж прийняти людину на роботу. Краще приймайте людей без шкідливих звичок. Після того, як ви підібрали весь колектив, проведіть навчальні тренінги або курси.

Поки фірма не розвинеться, особисто контролюйте роботу кожного співробітника. Найчастіше присутніми при їх роботі. Встановіть порядок, при якому кожен співробітник повинен здавати щотижневі звіти про виконану роботу. Якщо побачите, що хтось із співробітників не працює, зробіть догану, попередьте, що наступний буде з занесенням до трудової книжки.

Якщо у вас є відділ продажів, контролюйте його роботу регулярно. Кожен менеджер повинен проводити більшу частину часу в пошуку клієнтів. Встановіть записуючий пристрій на телефони, порівнюйте кількість реально зроблених дзвінків з кількістю дзвінків у звітах. Вибірково прослуховувати телефонні переговори. Менеджери з продажу повинні працювати активно з кожним клієнтом, а також не допускати помилок в розмові.

Додайте рекламу або згадки про свою фірму на всіх безкоштовних ресурсах. Створюйте групи в соціальних мережах, розміщуйте оголошення на безкоштовних дошках в мережі, повісьте роздруковані на принтері оголошення на стовпах (цю роботу можуть виконати ваші підлеглі). Навіть якщо ви не бачите вигоди від таких дій, виконайте їх. Ваше завдання - зробити так, щоб збільшилася впізнаваність бренду.

Отримайте комерційні пропозиції від фірм, які займаються рекламою. Виберіть найвигідніші з них та укладіть договору. Не вкладайте відразу великі суми, спочатку перевірте, яка буде рентабельність.

Якщо ви займаєтеся товарами або послугами масового попиту, наберіть невеликий штат промоутерів на підробіток. Не звертайтесь в спеціалізовані фірми, адже там ви заплатите набагато більше грошей. Роздрукуйте невеликі купони, що надають знижку на ваш товар. Поставте промоутерів на багатолюдних вулицях, щоб вони роздавали ці купони. Такий вид реклами вимагають маленьких вкладень, але приплив клієнтів через неї збільшується дуже швидко.

Придумайте систему мотивації для ваших клієнтів. Наприклад, додаткові послуги з доставки, постійно діючу знижку або зниження ціни при придбанні певної кількості товару, що купується. Зробіть так, щоб вони стали вашими постійними партнерами.

Автор: Максим Привалов
Рекомендуємо почитати:
Коментарі: