» »

Як вибирати коди КВЕД для організаціїВибирати коди КВЕД для організації слід за допомогою руху від загальних розділів до тих класах, підкласам, груп і підгруп видів діяльності, якими планується займатися. При цьому будь-яких обмежень на кількість вказуються при реєстрації кодів немає.

Як вибирати коди КВЕД для організації
Будь-яка організація, індивідуальний підприємець при реєстрації зобов'язані вказувати види діяльності, якими планують займатися. Для класифікації та систематизації цих видів економічної діяльності використовується Загальноросійський класифікатор (КВЕД). Саме в ньому необхідно дивитися найменування і цифрові коди конкретних видів підприємницької діяльності. Після реєстрації організація також завжди може змінити види своєї економічної діяльності, доповнити або виключити деякі коди і найменування, для чого до податкового органу подається спеціальну заяву.

Як знайти потрібні коди КВЕД?

Загальноросійський класифікатор є достатньо великим документом, тому без знання його структури пошук цікавлять видів діяльності займе багато часу. Всього в КОАТУУ включено 17 розділів, кожен з яких має власне значення. Усередині кожного розділу види діяльності поділені на класи, підкласи, групи, підгрупи. Мінімальною одиницею є конкретний вид діяльності, він позначається шістьма цифрами. Класи позначаються двома цифрами, підкласи - трьома, групи - чотирма, підгрупи - п'ятьма. У заяві при реєстрації організації необхідно, як мінімум, вказувати три цифри кожного виду діяльності, тобто можна вибирати підкласи або більш дробові позначення. Вибір підкласів дає більшу свободу у майбутній діяльності організації, оскільки в процесі постійної роботи можуть з'являтися нові сфери діяльності.

Як визначити конкретний код КОАТУУ?

При заповненні заяви про реєстрацію організації або реєстрації змін, що вносяться до реєстру, слід визначати коди в КОАТУУ допомогою проходження від загального до приватного. Спочатку необхідно визначити конкретну сферу діяльності, що дозволить вибрати один з сімнадцяти розділів. Після цього слід уважно вивчити всі класи в цьому розділі, знайти відповідний клас, досліджувати його підкласи. На цьому можна зупинитися, оскільки в заяві допускається вказівка ​​тризначних кодів підкласів. При бажанні можна також продовжити вивчення КОАТУУ, що дозволить більш конкретно визначити власні види діяльності, закріпити їх у реєстрі. Але слід пам'ятати, що вказівка ​​конкретних видів діяльності або підгруп (п'ять або шість цифр) істотно обмежує організацію при подальшій зміні напрямків роботи, оскільки постійно буде потрібно міняти дані в реєстрі.

Автор: Максим Привалов
Рекомендуємо почитати:
Коментарі: