» »

Як почати фермерське господарствоСтворення власного фермерського господарства - заняття вельми клопітка. Щоб успішно займатися аграрним бізнесом, треба дійсно любити свою справу, інакше будь-яке починання обернеться невдачею. Як почати свою справу, отримуючи не тільки задоволення, але й хороший прибуток?

Як почати фермерське господарство
Вам знадобиться
  • - бізнес-план;
  • - земельну ділянку;
  • - будівлі та споруди;
  • - обладнання та техніка.

Для початку визначитеся, який різновидом фермерського господарства ви б хотіли зайнятися: свинарством, птахівництвом або, може бути, сільським господарством. Останнє, до речі, вважається найбільш вигідним підприємством.

Отримайте документи про реєстрацію фірми (наприклад, ІП або ТОВ).

Складіть бізнес-план. Цілком можливо, що вам знадобиться кредит для здійснення своєї бізнес-ідеї, в такому випадку докладний план буде дуже до речі.

Далі вам знадобиться вирішити питання з ділянкою, на якій розташується ваше фермерське господарство. Для цього зверніться до органів місцевого самоврядування.

Якщо ви плануєте зайнятися справою в партнерстві зі своїми родичами, то вам варто укласти угоду про створення фермерського господарства, щоб у майбутньому уникнути можливих сварок. Ну, а якщо ви плануєте вести бізнес без сторонньої допомоги, то така угода становити не обов'язково.

Далі піде будівництво споруд, укладання договорів на забезпечення вашої ферми електрикою, водою, теплом і т.д. На цьому етапі знадобиться отримати відповідні дозвільні документи, а для роботи залучити найманих працівників, що спеціалізуються в даній області.

Наступний етап - створення колективу. Працівники ферми можуть бути вашими родичами або найманими робітниками.

Облаштування фермерського господарства. Для повноцінної роботи вам буде необхідно обзавестися технікою, яку можна купити або взяти в оренду.

Автор: Максим Привалов
Рекомендуємо почитати:
Коментарі: